Zatímco fotbalisté druholigového Táborska se koncentrují na důležité zápasy, vedení klubu v zákulisí velmi tvrdě pracuje na vylepšení areálu. Na finanční stabilitě. "Klub je stabilní, ale změny ve struktuře budou ještě víc ku prospěchu. Přijdou akcionáři, kteří se na finanční stabilitě klubu budou významně podílet, noví majitelé - akcionáři budou zárukou stability, " říká výkonný ředitel klubu Silon Táborsko Martin Vozábal. "Klub teď hospodaří s tím, co má, je stabilní, noví akcionáři ho pomůžou posunout zase dál."

"Snažíme se, možností tu je hodně," dodává a po ruce má i první konkrétní kroky: "Cíl je převést stadion na město a následně se snažit během několik let ho dostavět tak, aby splňoval třeba prvoligové parametry."

Míří Tábor postupnými kroky mezi českou fotbalovou elitu? "V tuto chvíli je naším cílem, abychom stabilně hráli druhou ligu. Chceme vybudovat takový tým, který bude čeřit vody výš, než je současná pozice. Všechno je podmíněné sportovním úspěchem. Bez toho se těžko můžeme bavit o tom, jestli nám město Tábor nebo Jihočeský kraj budou pomáhat. Musíme bát sportovně úspěšní."

Sotva začalo jaro, na které se fanoušci hodně těšili, už se mohou začít těšit na podzim. Proč? V Táboře totiž odehraje zápas česká fotbalová reprezentace! Podívejte se na video, předseda správní rady klubu FC Silon Táborsko Ondřej Dvořák tuto zprávu potvrdil.