V kabině fotbalového týmu cítí soudržnost. Bojovného ducha. V jednom z posledních tréninků před ostrým sobotním startem rozdělil v úvodu tým na staré - mladé. Nikdo nereptal, všichni věděli, co mají dělat. Kdo měl nést branku, udělal to, kdo vodu, přinesl ji. Týmová hierarchie, která je v každém sportovním kolektivu nesmírně důležitá, v Táboře funguje.

"Cítím z týmu energii, je dobře charakterově poskládaný," přikyvoval Roman Nádvorník. "Je ale jasné, že těsně před startem cítíme lehké napětí, všichni děláme maximum, aby se nám vstup do soutěže povedl."

Příměstský fotbalový kemp v Českých Budějovicích
Fotbalový kemp. Zúčastnili se hráči ze dvaceti klubů. Míč je pro ně modlou

Prvním soupeřem bude Slavia. Hanácká Slavia Kroměříž. "Je to nováček, který se bude chtít ukázat." Kroměříž loňskou sezonu zvládla. Svoji soutěž (MSFL) vyhrála o dva body při skóre 87:36!

Atraktivní zápas a jeden z vrcholů jihočeského sportovního víkendu začne v sobotu v 17.00. Mimochodem, doba, kdy příznivci fotbalu jezdili o víkendech hromadně na chaty a chalupy a v neděli se vraceli na zápasy svých oblíbených týmů, je pryč. Naopak, nedělní večery z programu profesionálních klubů pomalu mizí. Sobotní večer, pro který se rozhodli v Táboře,  je pro fanoušky velmi dobrá volba.