Po přípravném zápase Dynama s Blau-Weiss Linec (3:1), do něhož naskočil už s podepsanou smlouvou v Dynamu, odpovídal 25letý Patrik Brandner na dotazy Deníku jižní Čechy.

Jak došlo k tomu, že jste se přesunul z Prahy do jihočeské metropole?
Na začátku měsíce mi volal pan Vozábal, že se dozvěděl, že jsem volný hráč a zda bych to tudíž nechtěl zkusit tady. Já souhlasil a dohodli jsme se, že pojedu s mužstvem na soustředění do Chorvatska a pak že se uvidí. Po návratu jsme se dohodli na přestupu a já podepsal smlouvu na dva roky. Doufám, že ke spokojenosti obou stran, že postoupíme a mně že se tady bude dařit. Budějovice mají letos velké ambice jít do ligy a pro mě je angažmá tady velkou výzvou.

V Chorvatsku jste si i poprvé za nový klub zahrál.
Prvně jsem si tam v novém působišti i zatrénoval a odehrál jsem tam na turnaji všechny tři zápasy.

A v nich dal i dva góly, ne?
Je to tak, povedlo se mi ve třech zápasech dát dva góly a doufám, že se mi bude střelecky dařit i nadále.

Během toho týdne v Chorvatsku jste se jistě se svými novými spoluhráči zvládl taky seznámit, moc kluků jste v Dynamu asi neznal.
Neznal jsem tu vůbec nikoho, já ve druhé lize předtím nehrál, ale tady je parta dobrá, kluci mě vzali v pohodě. V tom problém nebude.

Po návratu z Chorvatska jste uspěli i doma s Lincem. Jak jste ten zápas viděl?
První půle byla z naší strany určitě lepší, v té druhé už to tak optimální nebylo, ale důležité je, že jsme pak přidali dva góly a zápas jsme dokázali vyhrát Měli jsme i další šance, taky já mohl dát gól, ale brankář mi to chytil. Hlavní je, abychom na vítězné vlně jeli i v soutěži.

Začátek na jaře ale nemáte zrovna jednoduchý – začínáte ve Vlašimi, nato znovu ven do Prostějova a doma na úvod s Brnem, které určitě také má postupové ambice…
Je to těžký los, myslím si ale, že máme kvalitu i sílu na to, abychom i tak těžký rozjezd zvládli a třeba i všechny ty tři první zápasy vyhráli.

Nehledě na to, že střetnout se stejně musíte se všemi mužstvy, ne?
Přesně tak. Pokud chceme postoupit, musíme s každým chtít uspět.