Vy sám aktivně také hrajete fotbal? Na jaké úrovni?

V žákovském období jsem hrával za českobudějovické Dynamo, v dorostu a v mužích za Lokomotivu České Budějovice a po čtyřicítce podnikovou ligu. Malou kopanou, futsal, jsem hrával asi 15 let za Montzu České Budějovice. Ještě hraju sálovou kopanou už pětadvacet let ta tým SK Demolice. Teď jsem ale po operaci, takže letos budu nehrající kapitán.

Byl o účast takový zájem, že jste museli vybírat, dělali jste třeba i konkurz?

Přihlásilo se mi okolo dvaceti zájemců, ale většinou se jednalo o vysloužilé fotbalové veterány. Takže určitý výběr jsem udělat musel.

Budete mít na místě i fanoušky, rodinu, kolegy?

Tvrdé jádro fanklubu tvoří nádherná děvčata zejména z marketingového, personálního a obchodního oddělení, tak věřím, že když nás přijdou podpořit, tak se chlapci budou chtít vytáhnout. A když ne, tak třeba alespoň zamotají hlavu všem našim soupeřům.

Je pro vás motivací snaha o úspěch, třeba i touha po zisku ceny, nebo berete účast v Zaměstnanecké lize Deníku jako zábavu a relax?

Určitě uděláme všechno, abychom se dostali v turnaji co nejdál. Důležitější je, aby vše proběhlo v duchu fair play a bez zranění.

Co s vámi může udělat publicita? Uvažovali jste o tom, že vlastně nehrajete za sebe, ale za firmu?

Publicita určitě nic. My jsme skromní chlapci od piva, co si jdou užít legraci, udělat žízeň a večer si zajdeme s fanklubem na pivko.

Co účasti říká vedení firmy? Nedostali jste konkrétní taktické pokyny, podle kterých s některými soupeři nesmíte prohrát?

Náš pan generální ředitel Dvořák je pes!!! Takže jakékoliv selhání nepřipadá v úvahu. Být naším soupeřem jiný pivovar, tak tam se prostě prohrát nemůže. Tak nakonec uvidíme, jak dlouho zůstanu u kormidla.

Předpokládám, že se v kolektivu o fotbale bavíte. Nejvíc o lize? Nebo třeba vyrazíte i na vesnický fotbal?

Asi jako všude se fotbal probírá. Po postupu Dynama do nejvyšší soutěže i liga, ale i vesnický fotbal je velké téma. Zejména když zápas hrají kluby ze sousedních vesnic. Tam je rivalita velká.

Sledujete fotbal na jihu Čech na webu Deníku nebo v papírových novinách?

V dnešní době ho většina našich hráčů sleduje na webu. Je to rychlejší a pohodlnější.

Sledujete na webu zamestnaneckaliga.cz jak se chystají konkurenční týmy? Víte přesně, proti komu vlastně budete v soutěži hrát? A kdo podle vás bude přímo při zápase pravděpodobně nejnebezpečnějším soupeřem?

Určitě budeme sledovat na webu, jak se bude celá soutěž vyvíjet až do republikového finále. Protože máme v současné době pouze čtyři aktivní hráče, pravděpodobně budou pro nás nebezpečné všechny týmy. Na druhou stranu nás mohou soupeři podcenit a budeme příjemné překvapení soutěže. Bereme to jako první ročník, ze kterého se chceme odrazit a další roky už se budeme určitě jen zlepšovat.

Budete se nějak speciálně připravovat? Vyladíte formu na šestnáctého září?

Ano, připravujme se. Kromě tréninků jsme si u našeho kvalitního ležáku určili jasnou strategii „neprohrát“ a té se určitě budeme držet po celý turnaj.

Zdroj: Deník