V utkání dvou rozdílných poločasů bral nakonec všechny tři body domácí favorit za vítězství 3:1.

Olešník se v první půli dostával do šancí jen stěží. Obrana Čimelic pracovala znamenitě a hosté šli dokonce ve 20. minutě překvapivě do vedení. Na rohový kop Převrátila si naskočil Petr Hovorka a hlavou otevřel účet zápasu.

Olešník tak poprvé na jaře inkasoval a trenér Roman Chlumecký nad hrou svých svěřenců jen kroutil hlavou. „Dostali jsme gól z jediné šance hostů. Sami jsme měli čtyři dobré příležitosti a dali jsme přitom jen jeden gól. Náš výkon nebyl zdaleka ideální,“ postěžoval si domácí kouč.

Tři minuty před přestávkou se ale Olešník přece jenom prosadil, když vybíhajícího gólmana Přibyla přehodil domácí kanonýr David Lafata.

„První poločas byl z naší strany velice dobrý. Podařilo se nám po rohovém kopu skórovat a domácí celek jsme tím zaskočili. Škoda, že jsme inkasovali těsně před přestávkou. Kdyby se nám to vedení podařilo udržet, druhý poločas mohl být mnohem zajímavější,“ vyjádřil se k průběhu prvních pětačtyřiceti minut trenér Čimelic Rostislav Grossmann.

Druhých pětačtyřicet minut se již hrálo v režii favorizovaného Olešníku. Naději na zisk alespoň jednoho bodu drželi fotbalisté Čimelic do 56. minuty, kdy gólman Přibyl neudržel míč před domácím útočníkem Radimem Štosem a ten dal na 2:1.

Ještě smolnější okamžik pro čimelického gólmana přišel v 65. minutě, kdy zůstal ležet zraněný v pokutovém území a posléze musel být vystřídán. „Po druhé brance už měl Olešník jasně navrch. Ta situace se dala řešit určitě jinak, mnohem víc nás ale mrzí zranění brankáře Přibyla. S jeho kolenem to vypadá špatně a situaci ohledně brankářů budeme muset zřejmě řešit,“ vraští čelo Grossmann.

Zraněného Přibyla vystřídal mezi třemi tyčemi Karel Krt, který inkasoval z kopačky Dudka po třech minutách svého pobytu na hřišti. Lukáš Dudek dal svým gólem na 3:1 výsledku definitivní podobu.

„Olešník je v útoku silný a ve druhé půli to potvrdil. Pro nás není tato porážka žádná tragédie, myslím, že jsme byli důstojným soupeřem. O body se musíme prát v jiných utkáních. Třeba hned v tom příštím proti Roudnému uzavřel své hodnocení kouč Grossmann.

Pozitivněji hodnotil druhou půli trenér Olešníku Chlumecký. „Hráče jsem v kabině nabádal, aby víc běhali, protože to bylo především o pohybu. Kluci si to vzali k srdci, a proto byla druhá půle z naší strany lepší. Druhý gól Radima Štose nás uklidnil,“ řekl domácí kouč.

Fakta z utkání:

Olešník – Čimelice 3:1 (1:1) – Branky: 42. Lafata, 56. Štos, 68. Dudek – 20. Hovorka. Rozhodčí: Přibyl – Polák, Kotalík. ŽK 2:3 (Matoušek, Studnička – Bednařík, Převrátil, Hovorka). Diváků: 160.

Olešník: Matoušek – Dráb, Studnička (72. Rožboud), Kalášek, Vařák (86. Šahajda) – Heller, Grobár, Lafata, Šíma (72. Kouba) – Dudek, Štos. Trenér: Roman Chlumecký.

Čimelice: Přibyl (65. Krt) – Viták, Bednařík, Listopad (65. Nosek), Řezáč – Mezera, Káš, Převrátil, Řežábek (74. Froněk) – Hovorka, Hegenbart. Trenér: Rostislav Grossmann.