"Koupil jsem si kolo, strašně mě to baví," přikyvuje Jiří Hrbáč. "Třeba můj spoluhráč a kamarád Michal Mašát jezdí amatérské triatlony," zmiňuje jeden případ, kterých v ČR budou stovky. Možná tisíce. "Já na kole už loni jezdil snad obden, strašně mě to chytlo." Bývalý reprezentant ČR a fotbalista Slavie Praha (nebo třeba také Dynama ČB) Karel Vácha zase upozornil na problém, který mohou mít kluby, a nejen fotbalové, v srpnu. "My vůbec nevíme, kdo a jak se vrátí," říká přímo za hlubocký klub, který nastupuje v I. A třídě.

Vítěz ankety v okrese České Budějovice Jakub Zevl
Vítězem na Českobudějovicku je Jakub Zevl

"Ti starší hráči už asi nezačnou, budou kopat jen pro radost. Neorganizovaně. Pro fotbal a další kolektivní sporty to není dobrá zpráva." A mladíci? Nebude to právě mladá krev, která zachrání české fotbalové soutěže? "Budou i takoví, kteří budou pokračovat," nabízí svůj pohled Radim Pouzar. Sám hraje KP v dresu Rudolfova. A také trénuje děti. "Na dětech je nejvíc vidět, jak se do soutěží strašně těšily. Lítají venku, uzavření jejich soutěží bylo strašně dlouhé a necitlivé. My dospělí to bereme jinak, a protože už je nám přes pětatřicet, tak vyhlížíme konec kariéry." Karel Vácha nicméně zmínil i to, co pálí trenéry ve všech krajích. "Mladí se do fotbalu, obzvlášť na nižší úrovni, moc nehrnou."

Sezona mezi amatéry definitivně skončila. Proběhne vůbec v klubech tradiční dokopná? "No jasně, my se přerušením soutěží prakticky zachránili," směje se rudolfovský fotbalista Radim Pouzar. "Občerstvení už bylo, chlebíčky chybět nebudou," dodává se širokým úsměvem na tváři.


Načítám tabulku …