Strakoničtí fotbalisté odstartovali letní přípravu v úterý 9. července. Hráče přivítal jednatel klubu Lukáš Mourek, který se netajil tím, že by měl tým hrát v další sezoně na nejvyšší příčky soutěže. Pak již odstartoval tréninkový dril.

Na první trénink, který byl společný s hráči B týmu, se sešlo 20 fotbalistů a 19 jich bylo omluveno z důvodu dobíhajících dovolených. Trenérem A týmu je dál Přemysl Šroub, asistentem Jiří Kříž, vedoucím Jiří Cibulka a masérem Martin Šobor. Trenérem B týmu je nadále Martin Linhart. Trénovat se bude třikrát týdně v úterý, středu a pátek a každý víkend je na programu přípravné utkání - 13.7. od 10.30 doma Dobříš, 20.7. od 10 v Tochovicíc, 27.7. doma od 17 s Nepomukem, 3.8. Sousedovice a 8.8. (středa) pohárové utkání z vítězem duelu Borotín - Lišov. První mistrovské utkání je na programu doma 11.8. od 17 hodin se Semicemi.

Šéf strakonického fotbalu přivítal hráče Junioru na startu letní přípravy. | Video: Jan Škrle

Z kádru Junioru po sezoně odešli Legdan, Fajtl, Bílý a Prajzler. Příšli brankáři Petr Provazník a Tomáš Martínek, do pole Vladimír Uher, Lukáš Bálek, David Bálek, Petr Kotrba, Jan Sigmund, Michal Kynkor. Všichni jmenovaní z Katovic, brankář Martínek z Písku. Z dorostu byli přeřazeni do A týmu Maxim Stöger, Lukáš Zvonek a Lukáš Prokop.

Zdroj: Junior Strakonice