Za nevlídného počasí šli sice hosté do vedení hned ve čtvrté minutě po trestném kopu Tomáše Pecky, ale pak už se gólově prosadit nedokázali a proti poctivě bojujícímu soupeři to neměli vůbec jednoduché. „Věděli jsme, že to na Rudolfově bude těžké. Ale z naší strany to tentokrát byla velká bída. Fotbal dneska utrpěl. Asi to tady tak bývá a ani počasí tomu nenahrálo,“ nebyl přes vítězství příliš spokojen trenér Hluboké Rudolf Otepka.

Výsledek ho tentokrát potěšil víc než předvedená hra. „Zaplaťpánbůh, že jsme urvali tři body. Ve druhé půli soupeř kopal penaltu, podržel nás gólman. Ale nabídli jsme ji domácím úplně zbytečnými chybami. Místo, abychom přidali druhý a třetí gól, tak se pak bohužel přetahujeme o vítězství až do devadesáté minuty,“ mrzelo bývalého výborného ligového hráče.

Hlubocký Kryštof Kadlec z této šance nastřelil břevno. | Video: Deník/ Pavel Kortus

Kromě výkonu ho štval také termín uprostřed týdne. „Nevím, proč má takováhle soutěž anglický týden,“ kroutil hlavou. „Je to amatérský fotbal a není kam spěchat. Času na dohrání soutěže je dost. Nevím, kam se chvátá,“ divil se.

Před středečními zbývajícími zápasy vloženého kola má Hluboká na čele šest kol před koncem soutěže pohodlný dvanáctibodový náskok. „Bodový polštář máme, ale nekoukáme se doleva ani doprava. Musíme být obezřetní, protože situace se pořád ještě může zdramatizovat,“ je si vědom. „Ale uděláme maximum, abychom sezonu dotáhli do vítězného konce,“ ujistí.

O tom, jestli by se na Hluboké měla hrát od příští sezony po letech zase divize, má trenér zcela jasno. „Když postoupíme, tak určitě divizi chceme hrát. Jinak by nemělo smysl to dělat,“ nepřipouští Rudolf Otepka jinou variantu.

SK Rudolfov – TJ Hluboká nad Vltavou 0:1 (0:1)

Branka: 4. T. Pecka. ŽK: 3:1 (Prokeš, Mrkáček, Pouzar – Rubick). Rozhodčí: Brych – Frček, Petričák. Diváci: 110.


Načítám tabulku ...