Jedinou a tím pádem i rozhodující branku dal už ve čtvrté minutě z trestného kopu hostující Tomáš Pecka. „Ze zbytečného trestného kopu,“ upřesní hrající místopředseda rudolfovského klubu Jan Šindelář. „Věděli jsme, jakou má Hluboká sílu, a chtěli jsme hrát z obranného bloku, což se nám také dařilo. Jedinou chybou bylo, že jsme dostali tak rychlý gól,“ posteskne si. „To byla velká škoda. Jinak se do nás soupeř těžko dostával a my jsme bojovali jako už dlouho ne. Za to zaslouží celý mančaft velkou pochvalu,“ ocenil zkušený záložník.

Zatímco do přestávky drželi míč na svých kopačkách téměř výhradně hosté, i když se do šancí moc nedostávali, ve druhé se hra zcela vyrovnala. Vyrovnat mohli domácí i skóre. Největší možnost měli z penalty, kterou ale Štěpánu Prokešovi gólman Daniel Konečný chytil. „Zápas určitě mohl skončit remízou. Neproměněné penalty je škoda,“ připustí Šindelář. „Na druhou stranu je třeba přiznat, že na našem menším hřišti to proti nám měla Hluboká těžší. Hostím dělalo problémy, jak jsme hráli z bloku na naší polovině. Nějaké šance jsme tam ve druhé půli měli, ale už nebyla síla dotáhnout to do gólu,“ uznává.

Klíčový moment zápasu, hlubocký gólman Daniel Konečný chytá penaltu domácímu Štěpánu Prokešovi. | Video: Deník/ Pavel Kortus

Kádr Rudolfova prochází prospěšnou omlazovací kůrou. „Povedlo se nám kluky nastartovat a doplnilo nás pět dorostenců, což byl náš cíl, protože po podzimu jsme měli celkem nahráno. Máme tak možnost zapracovat mladíky, kteří by to měli převzít po nás,“ usměje se.

Směrem k záchraně v soutěži ale na Perštátě ještě úplně vyhráno nemají. „Sledujeme, jak si vedou jihočeské kluby v divizi, protože podle toho se bude odvíjet počet sestupujících z krajského přeboru. Potřebujeme ještě udělat tři body, které by nám měly definitivně stačit k záchraně. Teď jedeme do Dražic a určitě se pokusíme nějaký bod urvat,“ slibuje.

SK Rudolfov – TJ Hluboká nad Vltavou 0:1 (0:1)

Branka: 4. T. Pecka. ŽK: 3:1 (Prokeš, Mrkáček, Pouzar – Rubick). Rozhodčí: Brych – Frček, Petričák. Diváci: 110.