Proti soupeři z 1. A třídy to třetí tým krajského přeboru neměl zase až tak jednoduché. Prohrával 0:1, ale ještě do přestávky dokázal skóre otočit. „Ze začátku to bylo z naší strany trošku nervózní a prohrávali jsme. Máme v mužstvu hodně individualit a jejich ego je občas malinko nad tým, což mi docela vadí. A neplatilo to jenom teď v pohárovém finále, ale i v předcházejících zápasech krajského přeboru, ve kterých jsme vypadli z boje o postup do divize,“ posteskl si přes vítězství trenér Hluboké Radim Kokeš, jenž naskočil do samotného závěru zápasu v dresu jako hráč.

Kvalita jeho týmu se v průběhu duelu musela projevit. „Takhle velké hřiště nám vyhovuje. Je široké, bylo zakropeno, takže míč běhal. Otočili jsme zápas trochu se štěstím, ale tlak tam z naší strany byl. Soupeř ještě jednou vyrovnal, bylo však vidět, že fyzická převaha byla na naší straně. Lišovu začaly trochu docházet síly a my jsme dokázali zúročit naše šance,“ zhodnotil průběh zápasu.

Pro všechny hráče bylo obrovským zážitkem zahrát si soutěžní zápas na ligovém stadionu. „Kromě bývalého hráče Dynama Jirky Fundy si tady ještě nikdo nezahrál. Zážitek to byl každopádně pro všechny. Hrát na takovém stadionu je úplně jiné než někde na vesnici, kde se vedle pasou krávy,“ připustí. „Atmosféra zápasu byla fantastická. Musím poděkovat lišovským hráčům i fanouškům. Padaly góly, fotbal se musel líbit. Myslím, že byli všichni spokojeni,“ je přesvědčen. „Jsem rád, že jsme vyhráli, protože kvalita byla na naší straně,“ dodal.

Fotbalisté Hluboké slaví na prvoligovém stadionu Dynama vítězství v Samson Cupu.
OBRAZEM, VIDEO: Velké pohárové finále na Střeleckém ostrově pro Hlubokou

Vítěz krajského poháru získává právo postupu do předkola celostátního MOL Cupu. „Asi to zkusíme. Pro kluky i naše fanoušky by byl zážitek zahrát si s nějakým soupeřem z vyšší soutěže,“ počítají na Hluboké s účastí v prestižní pohárové soutěži.

Pohár tým z podzámčí vyhrál, ale v krajském přeboru prožívá trochu zklamání. Z aktuálního třetího místa se mu plány na případný postup do divize rozplývají. „Jsme sice nováček soutěže, ale docela vhodně jsme doplnili kádr. Chybí nám však body, které jsme poztráceli na podzim. Na jaře jsme pak museli nutně vyhrávat. Prohráli jsme ale na hřišti posledních Prachatic a tím začaly problémy. To byl pro nás zlomový zápas. Na jaře jsme si dali cíl neprohrát, což bylo strašně těžké. S prvním Jindřichovým Hradcem jsme vyloženě propadli a prohráli vysoko 1:7. Úplně jsme jaro nezvládli,“ připouští.

Jestli se o divizi poperou na Hluboké v příští sezoně, to zatím Kokeš neví. „Rád bych, aby tomu tak bylo, ale nechci nějak předjímat. Uvidíme, jaké budou v klubu po sezoně změny. I já sám pro sebe musím najít motivaci, protože mě to fakt štve,“ nemá trenér úplně jasno o své budoucnosti v klubu.

Přes porážku byl velký zážitek zahrát si pohárové finále na Střeleckém ostrově i pro lišovské fotbalisty. „Pro nás to byl asi největší zážitek, co může být. Kluci ani já jsme tady nikdy nehráli a většina si tady už také asi nikdy nezahraje,“ říká trenér Lišova Jiří Beneda.

Fotbalový KP: Osek - Jankov.
Ohlasy z jihočeského fotbalového krajského přeboru

S výkonem týmu proti soupeři z krajského přeboru byl spokojen. „Kluci hráli dobře a jsem na ně pyšný,“ zdůrazní. „Malinko jsme si čuchli, když jsme dali první gól. Hluboká ale byla výrazně lepší, rychlejší a lepší na míči. To se projevilo,“ uznal.

Beneda rozhodně nelituje, že se jeho tým do pohárové soutěže přihlásil. „Předtím jsme pohár nikdy nehráli. Loni jsme se přihlásili poprvé, že to zkusíme a abychom si zahráli nějaké zápasy navíc v rámci přípravy. A najednou jsme tady na Dynamu a je to super,“ usměje se.

O skvělou atmosféru utkání se starali především právě lišovští příznivci. „Mám svůj fanklub bubeníků a přijelo s námi také hodně dětí, které hrají u nás v klubu. Za podporu jim strašně moc děkujeme, bylo to perfektní,“ vzkazuje početným příznivcům svého klubu.