Po výhře v derby nad Čtyřmi Dvory 1:0 se sešívaní vyhoupli ze šestého místa v tabulce na čtvrté. „Máme v kádru hodně mladých kluků od sedmnácti do třiadvaceti let. A k tomu je třeba mít pár zkušených, jako jsou Ivoš Táborský, David Tomášek nebo Dan Havlíček v brance. To jsou kluci, kteří těm mladým perfektně pomáhají,“ chválí.

Na tréninkovou morálku si u Malého jezu nemohou stěžovat. „Trénujeme dobře a mladí kluci se budou pořád zlepšovat. Za nějaké dva tři roky bychom mohli hrát opravdu hodně dobře,“ je přesvědčen.

Procházku trénování chytlo. Podobnou roli vykonával už předtím v Nové Vsi, ale to byl spíše hrajícím trenérem. „Tam mě to pořád ještě táhlo, abych se dostal na hřiště, což už dneska neplatí. To se ve mně trochu zlomilo. A také klub na mě apeloval, abych spíše trénoval a na hřiště už se necpal. Ale když je nás málo, tak si kopačky samozřejmě vezmu. V týdnu si chodím dvakrát zatrénovat, což mi stačí, a do samotného utkání už se mi ani moc nechce,“ připustí.

Ivo Táborský rozhodl jediným gólem derby u Malého jezu: Slavia ČB - Čtyři Dvory 1:0..
FOTOGALERIE: Derby u Malého jezu rozhodl pro domácí Slavii exligový Ivo Táborský

Skloubit roli trenéra na Slavii s pozicí kustoda v profesionálním klubu, není vůbec jednoduché. „Tréninky v týdnu, to je v pohodě. Ale zápasy se samozřejmě o víkendu občas potkávají. Není to sranda,“ pokrčí rameny Procházka, jenž třeba hned po skončení sobotního dopoledního derby se Čtyřmi Dvory vyrážel s Dynamem na ligu do Pardubic. „Víkendy bývají našlapané a musím tam skloubit hodně věcí dohromady. Zatím to ale nějak jde,“ usměje se.

Slavia České Budějovice – SK Čtyři Dvory 1:0 (1:0)

Branka: 30. Táborský. ŽK 2:1 (Veselý, Pancíř – Janeček). Diváci: 150. Rozhodčí: Herzog – Valeš, Juráň.


Načítám tabulku ...