„Kameňák“ vede svou skupinu třetí nejvyšší krajské soutěže a soupeře od lipenského jezera pořádně převálcoval. „Výsledek 7:0 je jednoznačný, ale řekl bych, že odpovídá průběhu zápasu,“ je přesvědčen Prokop. „A to soupeři navíc hodně zachránil Filip Mertl v brance, který je jinak normálně hráčem do pole. Dobře čte hru a hodně vybíhal, čímž nám řadu dalších šancí překazil. Jinak bychom šli ještě několikrát sami na branku,“ dodal.

Svůj hattrick stihl Prokop v průběhu necelé půlhodiny druhého poločasu, kdy vytáhl stav 4:0 na 7:0. „Nedal jsem penaltu, gólman mi ji ale vyrazil přímo na nohu, takže jsem míč jenom vrátil do branky. Kluci si v kabině dělali srandu, že takhle hattrick lépe vypadá, než kdyby tam byl jeden gól z penalty,“ usmívá se.

Hattrick není pro úspěšného střelce žádnou novinkou. „Tohle byl můj čtvrtý v sezoně,“ má se čím chlubit. „Všechny tři předcházející ale byly na podzim.“

Petr Dvořák (vpravo) se řítí do další z gólových šancí.
KANONÝR DENÍKU: Petr Dvořák si myslí, že by Kamennému Újezdu slušela 1. A třída

Prokop vede tabulku střelců skupiny A první A třídy s dvaceti vstřelenými góly spolu se svým parťákem s týmu Petrem Dvořákem. Ten se stal Kanonýrem víkendu před dvěma týdny. „Tabulku střelců samozřejmě sledujeme. Já rozhodně, takhle vysoko jsem ještě nikdy nebyl,“ usměje se. Žádná rivalita ale prý mezi spoluhráči nepanuje. „Naopak. Vzájemně se podporujeme. Třeba penalta, o které jsem mluvil, byla po faulu na Petra. Ptal jsem se ho, jestli si ji chce kopnout, protože tím by završil hattrick on. Ale přenechal mi ji, což jenom potvrzuje, jaký mezi sebou máme vztah. Vzájemně si přejeme,“ zdůrazní.

Sokol Kamenný Újezd vede šest kole před koncem soutěže tabulku o jediný bodík před béčkem Roudného. „V Kameňáku se první A třída dlouhodobě hrála a chtěli bychom ji sem vrátit. Je to náš cíl a nijak ho neskrýváme,“ ujistí Prokop.

Jiří Hanousek dává trochu akrobaticky první gól do sítě Římova.
KANONÝR DENÍKU Jiří Hanousek zaznamenal hattrick ve stejný den jako bratr Radek

Jeho tým čeká v sobotu doslova zápas jara, protože od 17 hodin nastoupí právě v Roudném. „Mají tam mladé a šikovné kluky. Hrají pěkný fotbal, ale doufám, že uspějeme,“ věří. Otázkou je, zda-li domácí nenasadí pendly z prvního týmu, který nastupuje o soutěž výš. „Dívali jsme se, že roudenské áčko hraje od jedné hodiny a my od pěti. Béčko hráči z áčka běžně moc nedoplňují, ale samozřejmě je to ošemetné, když se hraje o první místo. Sami jsme zvědaví, jaká bude sestava domácích,“ neskrývá.


Načítám tabulku …

Prokop je odchovancem Kamenného Újezda. „Začínal jsem tam ve čtyřech letech,“ s úsměvem připomene. Ale nahlédl třeba také do divize v Českém Krumlově. „Jenže hned v prvním utkání v Praze na Motorletu jsem si přivodil výron kotníku a pak už jsem nastupoval jen sporadicky, tak jsem se vrátil zase zpátky do Kameňáku,“ uzavírá obávaný kanonýr.

Zdroj: Deník