Duel se soupeřem ze Šumavy ale ani zdaleka nebyl tak jednoznačný, jak napovídá konečný výsledek. První půle totiž skončila bez branek. „Nečekal jsem to. Chtěli jsme být hodně aktivní, což se nám v prvním poločase dařilo, ale nevedlo se nám zakončení. Až po přestávce se to zlomilo,“ říká Vlk, jenž sledoval větší část zápasu ze střídačky a do hry naskočil až v 66. minutě. „Vracím se po zranění. V únoru jsem si v zimní přípravě přetrhl vazy v kotníku a od té doby jsem tři měsíce pořádně nehrál,“ vysvětluje.

Po svém příchodu na hřiště ale řádil jako černá ruka. Hattrick za pouhých jedenáct minut je ojedinělá záležitost. „To se mi povedlo možná někdy v přípravce,“ směje se a přidává, jak jednotlivé branky dosáhl: „První dvě byly skoro totožné. Šel jsem sám na brankáře a podařilo se mi to dát kolem něj. Při třetím mi to nahrával Viktor Kadlec před prázdnou branku a já už jsem jenom slízl smetanu,“ děkuje na dálku svému spoluhráči.

Lukáš Wohlgemuth
Jeho otec hrával stopera v Dynamu, Lukáš Wohlgemuth střílí góly v Roudném

S příspěvkem do týmové pokladny za hattrick počítá. „Zaplatím rád, to k tomu patří,“ nemá žádný problém.

V aktuální tabulce skupiny A 1. A třídy je Malše tři kola před koncem třetí o pouhé dva body za vedoucím tandemem Trhové Sviny – Semice. A právě v Semicích čeká Roudné zápas posledního kola. „Věřím, že všechna tři utkání zvládneme za tři body a na konci se budeme radovat z postupu,“ přeje si. „To je nás hlavní cíl, abychom hráli příští rok krajský přebor. Máme mladý tým, který když vydrží delší čas pohromadě, tak může myslet v budoucnu třeba i na divizi. Ta se v Roudném hrávala, pamatuji si to a bylo by hezké si ji zase zahrát. První A třída nebo divize, to je přece jen rozdíl,“ zasní se.

Vlk bydlí na Srubci a má za sebou také zkušenost s mládežnickými týmy Dynama. „Byl jsem tam v mladším dorostu a pak ještě na rok a půl ve starším, kdy jsem pendloval mezi dorostem a juniorkou. K áčku jsem měl ale daleko,“ uzná. „V Roudném jsem maximálně spokojený. Super trenér, mančaft i zázemí. Jezdím tam moc rád,“ ujistí.


Načítám tabulku ...

Zdroj: Deník