I pro amatérské kluby z jihu Čech není pořízení dresů zrovna levnou záležitostí, zvláště když mají víc týmů a věnují se také nejmladším kategoriím.

Své by o tom mohl vyprávět například předseda SK Mladé ing. Petr Lískovec. SK Mladé je fotbalový klub s bohatou historií a sídlí na předměstí Českých Budějovic. Jeho první tým hraje krajskou I. B třídu. Funguje rovněž mládské béčko, které hraje III. třídu, a v oddíle se věnují i mládeži.

Dresy pro všechny kategorie zajišťuje klub. „V okresní soutěži se střídá jako v hokeji, takže pro béčko potřebujeme víc dresů. Sada osmnácti dresů, včetně trenýrek a štulpen, stojí zhruba dvacet tisíc korun. Čas od času si kluci sami kupují tréninkové dresy. Nechají si na ně vylepit klubové logo a to si zajišťují sami,“ prozrazuje předseda SK Mladé.

V krajské soutěži musí ctít klubové barvy nahlášené na svaz. Ty jsou mimochodem černá a červená. V červenočerné kombinaci ostatně nastupují všechny týmy Mladého od mládeže až po A mužstvo. V klubu se snaží, aby jim dresy sloužily co nejdéle. „Kupujeme dresy z kvalitního materiálu a hráčům vydrží třeba i tři roky. Trika necháváme prát, takže o praní se fotbalisté starat nemusí,“ říká k tématu dresů zástupce klubu z jihočeské I. B třídy Petr Lískovec.