Sváteční a poněkud mrazivý souboj mezi Protivínem a Vacovem v I.A třídě dorostu byl soubojem tabulkově třetího a sedmého. Protivín předchozí zápas s Čkyní+Šum. Hošticemi prohrál, stejně tak třetí Vacov prohrál svůj souboj s první Blatnou.

FK Protivín – SK Vacov 4:2

Vacovští se jako první ujali vedení, kdy ve 34 minutě dopravil míč do branky Tomáš Rezek. Odpověď Protivína však přišla záhy, kdy se ve 37 minutě prosadil Radim Cvahovec. Hosté z Vacova ale hráli v první půli aktivněji a tak minutu před koncem prvního poločasu šel Vacov opět do vedení zásluhou Tomáše Maurice.

Ve druhé půli se však Vacovu přestalo dařit. Neproměnili několik tutových šancí, které ve druhém poločase měli. Mezi nimi byly i šance hostujícího kapitána Dominika Vítovce nebo nejlepšího střelce ligy Martina Mlse. Iniciativa se přelila na stranu domácích a Roman Morej z Protivína tak podle hesla „Nedáš, dostaneš“ zařídil Protivínu vyrovnání v 65 minutě. O deset minut později poslal domácí do vedení Lukáš Nečas. Vítězství Protivína následně stvrdil v 86 minutě lobem za zády brankáře Josefa Hödla Radek Jíra a skóre tak upravil na 4:2 ve prospěch domácího Protivína.

Protivín se tak po zápase posunul, alespoň prozatím, o jedno místo tabulky před Poříčí. Vacov však po prohře zůstává třetí s deseti bodovou ztrátou na druhý Vimperk.

Šimon Mašek