Svěřenci trenérů Domina a Černého se v závěru podzimu nepotkali s formou, což potvrdil i tento zápas. „Při našem vedení o dva jsem si myslel, že by se to mohlo konečně zlomit, ale závěr jsme bohužel vůbec nezvládli,“ posteskl si českokrumlovský kormidelník Václav Domin.

Třeboň – Č. Krumlov 3:2 (0:1)

Slavojáci měli zápas velmi dobře rozehraný, byť první půlhodina patřila domácím. Ti zasypali svatyni hostů množstvím střeleckých pokusů, ale zelenobílí odolali.

Navíc pak devět minut před pauzou šli Krumlovští do vedení, když brankáře Kopeckého povedeným lobem překonal Tomáš Tauber – 0:1. Tento náskok si pak hosté nesli do druhé půle.

Na začátku druhého dějství zelenobílí opět přečkali počáteční nápor Jiskry a po necelé hodině hry sami udeřili podruhé. Do šestnáctky domácích pronikal Strapek, byl vybíhajícím brankářem Kopeckým poslán k zemi – a pískala se penalta. Zodpovědnost na sebe jako správný kapitán vzal Václav Novák a byť si třeboňský gólman na jeho střelu z puntíku sáhl, změně skóre zabránit nedokázal – 0:2.

Ještě dvacet minut před koncem Krumlovští vedli a vše směřovalo k jejich sedmé podzimní výhře. Závěrečná dvacetiminutovka však způsobila, že z toho nakonec byla naopak čtvrtá porážka…

Nejprve v 70. minutě dal Průcha kontaktní gól, o devět minut později Růžička přeloboval Trnku na 2:2 a v 82. minutě Průcha svým druhým zásahem v utkání zařídil, že všechny body zůstanou v městě rybníků – 3:2.

„V úvodu jsme nehráli fotbal a za půl hodiny mohli klidně prohrávat o tři góly. Podržel nás ale Trnka a pak jsme skoro z ničeho dali první gól. Po penaltě to už vypadalo nadějně, ale místo uklidnění jsme se naopak splašili. Všichni chtěli dávat góly, hnali se dopředu – a soupeř nás vytrestal. Několikrát jsme úplně stejně ztratili vepředu míč. Měli jsme to dohrát zkušeností, ale vůbec jsme nehráli chytře,“ okomentoval nevydařenou derniéru kouč Václav Domin.

Fakta – branky: 70. a 82. Průcha, 79. Růžička – 36. Tauber, 59. Novák z penalty, ŽK 0:3 (Trnka, Persán, Malý), rozhodčí Hoch, 355 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Malý, Dudák, Švec, Filip (66. Tůma) – Strapek, Paráček, Novák, Persán – Tauber, Fischer.

Krumlovští zakončili první půli s bilancí šesti výher, pěti remíz a čtyř porážek a se třiadvaceti body na kontě figurují na čtvrté příčce poločasové tabulky s již větším odstupem za vedoucím trojlístkem.