A budou to zápasy pro diváky velice atraktivní: Katovice přivítají exligovou Příbram a Č. Krumlov hostí ambiciózní Vlašim (oba zápasy začínají v 18 hodin).

„Bude to svátek pro hráče i fanoušky, chceme si to užít a být dobrým soupeřem,“ řekl Deníku před dnešním utkáním s druholigovou Příbramí katovický trenér Lubomír Vašica. „Rozhodně přijede nejkvalitnější soupeř v celé historii našeho klubu,“ dodal šéf SK Otava Katovice Tomáš Hajdušek.

Neméně atraktivní soupeř ve středu přijede do Č. Krumlova, kde se domácí Slavoj střetne s druholigovou Vlašimí, která v letní přípravě mj. dokázala zvítězit 2:1 i nad prvoligovým Dynamem. „My jsme si dobře vědomi, jak těžký zápas nás čeká,“ podtrhl sekretář Slavoje Zdeněk Šváb. „Vlašim bude v zápase velkým favoritem a my její sílu respektujeme, chtěli bychom ale být důstojným soupeřem,“ ujistil Šváb. „Zájem našich fanoušků o zápas je velký a věřím, že jich přijde hodně a dají se slyšet,“ dodal ještě.

Druholigové Táborsko po famózním vstupu do sezony bude na hřišti divizních Klatov ve středu jasným favoritem. „Půjdeme na hřiště s respektem, ale budeme chtít odevzdat maximum a s Táborskem si to o postup rozdat,“ slíbil fanouškům v rozhovoru pro Klatovský deník klatovský kouč Matěj Spěváček.

Jihočeské pohárové derby mezi divizní Soběslaví a třetiligovým Pískem se po dohodě bude hrát až příští týden ve středu 16. srpna (výkop v 18 hodin).

V krajském Samson Cupu se ve středeční dohrávce střetne Dobrá Voda doma s Neplachovem (18:00).