Přesto v kádru Jiskry během zimy k žádnému zemětřesení nedošlo a všichni věří, že druhá část elitní krajské soutěže bude mnohem lepší. Dostanou však Třeboňští šanci dohrát sezonu? Zda a kdy budou fotbalové soutěže pokračovat, na to v této době, kdy v zemi platí nouzový stav a byla vyhlášena karanténa, nikdo nedokáže odpovědět.

Ale pojďme krátce ještě k první polovině sezony. „Podzim nám nevyšel. Nezačali jsme špatně, ale od sedmého kola jsme šli od porážky k porážce. Na náš mladý tým z toho pochopitelně padla deka a my se nebyli schopni zvednout,“ poznamenal trenér třeboňské Jiskry Karel Kladenský.

Mladí fotbalisté Dynama v Londýně navštívili také stadion Arsenalu.
Mladíci z fotbalového Dynama byli na týden v Anglii, zahráli si i proti Chelsea

Příčiny spatřuje především ve špatné defenzivě, z čehož pramenil velký počet obdržených gólů. „Ale to je vizitka celého týmu, nejen obránců. Dělali jsme individuální chyby, které soupeři nemilosrdně trestali,“ dodává, ale víc už se ke zpackanému období nechce vracet. „Udělali jsme za tím v klubu tlustou čáru a nyní už hledíme pouze dopředu,“ zdůraznil kouč.

Fotbalisté Jiskry zahájili přípravu 14. ledna, trénovali třikrát týdně a odehráli sedm zápasů.

„Jsem vcelku spokojený, kluci se snažili. Většinou jsme hráli s týmy z nižších soutěží, s nimiž jsme uspěli. Porážku 0:4 jsme si připsali s divizním béčkem Dynama, ale herně to z naší strany určitě nebylo špatné,“ zmínil.

Co se týče změn, tou zřejmě nejpodstatnější je rošáda v realizačním kádru, konkrétně přesun brankáře Jakuba Skála na pozici hrajícího asistenta trenéra, v níž nahradil Romana Kroupu.

Koronavirus - Ilustrační foto
Česko tohle nikdy nepoznalo. Lidé jsou v karanténě, do práce i pro jídlo smějí

„Co se týče samotných hráčů, Tomáš Lonsmín přerušil kariéru, dal si pauzu kvůli rodině a stavbě domu. Po více než roční absenci a plastice kolenního vazu se naopak vrátil Prokop Pučejdl a po dvou letech, kdy lavíroval s kotníkem, koleny i ramenem, také Pavel Tůma. Zatím vypadá velmi dobře. Zimní přípravu s námi absolvovala i pětice starších dorostenců. Po domluvě s šéftrenérem mládeže Karlem Bicencem by s námi měli i během druhé části sezony jednou až dvakrát týdně trénovat a v případě potřeby bychom je využívali i k zápasům,“ vysvětluje.

Pokud bude v dohledné době krajský přebor zahájený, v Třeboni si uvědomují, že start bude velmi důležitý.

Kvalitním výkonem a 18 body se ve Zlíně prezentoval nejzkušenější jindřichohradecký basketbalista Stanislav Zuzák. Zda se v play off popere o postup do nejvyšší soutěže, nebo to byl jeho poslední zápas v sezoně, není momentálně jasné.
Basketbalisté GBA Lions zvítězili ve Zlíně. Co bude dál?

„Chtěli bychom dobře začít a odrazit se ke klidnému středu tabulky. Klíčová bude úvodní série tří až pěti zápasů. Pokud bychom uspěli, zvedne se týmové sebevědomí a všechno pak jde mnohem lépe,“ podotkl kouč Karel Kladenský.

Kádr Jiskry Třeboň

Brankáři: Jakub Skála, Jakub Kopecký, Josef Flaška.

Obránci: Petr Koktavý, Prokop Pučejdl, Jakub Schneider, Tomáš Tůma, Vojtěch Týnavský, Patrik Švejda, Jan Zavadil.

Záložníci: David Bartl, Martin Cimerhanzl, Dominik Doležal, Miroslav Franěk, Jan Kubata, Jan Matoušek, Marek Pancíř, Pavel Tůma, Jakub Vranovský, Miroslav Pfeifer, Jan Rešl.

Útočníci: Karel Holzepl, Filip Navrátil, Martin Průcha, Jakub Macho.

Realizační tým: trenér Karel Kladenský, hrající asistent Jakub Skála, sportovní manažer Zdeněk Šmejkal, vedoucí mužstva Radek Bašta, kustod Zdeněk Bobrovský.