Předseda krajského svazu Tomáš Pintér při hodnocení činnosti krajského svazu od minulé valné hromady vyzdvihl hladký průběh krajských a apeloval na vzájemný respekt všech aktérů fotbalového dění. Za klad označil možnost uspořádat finále krajského Samson Cupu na stadionu prvoligového Dynama. „Pozitivem byla i pohárová účast dvou desítek týmů dospělých,“ uzavřel.

Mezi čestnými hosty valné hromady byl také jihočeský hejtman Martin Kuba, jenž přítomným funkcionářům jihočeského fotbalu poděkoval za jejich činnost. „Jestli totiž něco k jižním Čechám a vlastně i k celé České republice, včetně těch nejmenších dědin, pak je to fotbal,“ vyzdvihl hejtman Kuba a dodal, že vedení kraje se snaží klubům finančně pomáhat. „Ale naše prostředky nejsou bohužel nekonečné,“ zalitoval.

Valné hromady se zúčastnil i předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek. „Toho, že se mohu vašeho jednání zúčastnit, si velice vážím,“ prohlásil na úvod svého vystoupení. „Mou přítomnost tady považujte za výraz mého respektu k jihočeskému fotbalu a ke členům krajského fotbalového svazu,“ zdůraznil předseda FAČR, jenž členy JčKFS požádal o podporu projektů, které budou 3O. května v Olomouci na programu valné hromady Fotbalové asociace.

Mezi zmíněnými projekty je dořešení sportovního areálu na Strahově, aktualizace svazových stanov, reorganizace soutěží (konkrétně třetích lig a divizí) a výše členských příspěvků. „Jejich navýšení na loňské valné hromadě dle mého přesvědčení bylo v pořádku,“ podtrhl šéf českého fotbalu.

Petr Fousek v závěru svého vystoupení podtrhl, že strategie Fotbalové asociace stojí na třech pilířích. „Těmi jsou mezinárodní úspěšnost, tuzemská konkurenceschopnost a obnova důvěry ve fotbal. Těší nás, že všechny tyto tři body se nám daří naplňovat,“ vyzdvihl Fousek a ocenil i mezinárodní úspěchy. „Národní mužstvo postoupilo na Euro, kde hrála také jednadvacítka a uspěly i další mládežnické kategorie,“ připomněl předseda FAČR.

Jednání jihočeského fotbalu uzavřely zprávy odborných komisí JčKFS.