Fotbalové týmy, které sestavily úspěšné jihočeské firmy, změří síly ve fotbalovém turnaji 14. 15. a 16. září. Startuje Zaměstnanecká liga Deníku 2020. A věřte, že podle zpráv z jednotlivých týmů, to bude stát za to.

Nevěříte? Přijďte se přesvědčit osobně. Na jihu proběhnou tři turnajová kola.

Šestnáctého září vyběhnou na fotbalový trávník na stadionu Jihočeské univerzity také hráči, kteří reprezentují českobudějovickou Madetu.

Na dotazy Deníku ochotně odpověděl Václav Hrabík, muž, který má s organizací turnajů obrovské zkušenosti. Fotbalový odborník, který se dlouhé roky v předních jihočeských fotbalových klubech věnuje především výchově mládeže.

Teď dostal konkrétní úkol. Sestavuje tým Madety České Budějovice pro Zaměstnaneckou ligu Deníku.

Kolik máte v týmu fotbalistů, kteří hrají soutěže v jiných týmech?

Fotbal hraje asi polovina. Nejvýš na krajské úrovni. Samozřejmě nesmím zapomenout na děvčata, která také máme v týmu, a jsme za to rádi.

Hrajete i vy osobně?

Já spíše tenis. Už několik let jsem ve fotbalovém důchodu.

Byl o účast v této soutěži takový zájem, že jste museli hráče dokonce vybírat?

Madeta je velká společnost. Je nás kolem patnácti set a pobočky máme po celé republice. Kdybychom soutěž brali úplně vážně, určitě bychom v našich řadách našli i profesionální fotbalisty. Ale postavili jsme tým pouze z kolegů, kteří pracují v Českých Budějovicích. Moc fotbalistů mezi nimi sice není, ale o to větší byl zájem.

Budete mít na místě i fanoušky, rodinu? Dorazí třeba nehrající kolegové?

Fandit a podporovat náš tým budou madeťačky roztleskávačky. Věřím ale, že se k nim přidají další kolegyně a kolegové a že fanklub budeme mít velmi početný.

Je pro vás motivace uspět, nebo jde spíš o zábavu?

Pochopitelně bychom se v soutěži rádi dostali co nejdál, ale všichni ji vnímáme hlavně jako zábavu a relax. Naše účast utuží partu. Věřím, že stejně to vnímají i týmy z ostatních firem. Prostě tuto soutěž bereme jako zábavu s kolegy.

Co s vámi může udělat publicita? Nehrajete za sebe, ale za firmu…

…publicita Madety nepochybně potěší, ale určitě nezpychneme :). Že hrajeme za Madetu si samozřejmě uvědomujeme. Stejně jako to, že madeťáci jsou jedna velká rodina a navzájem se podporujeme ve všem možném.

Jak vaši účast vnímá vedení firmy? Nedával vám ředitel Madety nějaké konkrétní pokyny?

Generální ředitel Milan Teplý naši účast podpořil bez váhání, ostatně zamlada fotbal taky hrál.

Sportovní aktivity zaměstnanců tedy vítá?

Naši účast v Zaměstnanecké lize vnímá jako společnou akci, která lidi v Madetě zase o něco víc spojí jinak než prací.

Bavíte se v práci o fotbale? Nejvíc o lize, zahraničí, nebo třeba vyrazíte také na „vesnický“ fotbal?

O fotbal se zajímám odmala stejně jako řada kolegů. Fotbal spolu probíráme od Ligy mistrů až po okresní přebory. A protože fandím Plzni, odkud pocházím, je hecování se sparťany a slávisty na denním pořádku.

Sledujete fotbal na jihu Čech na webu Deníku nebo v papírových novinách?

Určitě sleduju. Jsem předplatitelem Deníku především kvůli sportu a fotbalu zvlášť.

Sledujete na webu zamestnaneckaliga.cz konkurenční týmy? Víte, proti komu vlastně budete hrát? A kdo jsou nejnebezpečnější hvězdy soupeře?

Jaké budeme mít soupeře, víme, ale nijak bedlivě je nesledujeme. Věříme, že postaví stejně nadšenou „hobby partu“ jako my.

Budete se nějak speciálně připravovat? Jak?

Před turnajem probereme taktiku u sklenice mléka a po něm bychom rádi zhodnotili naše výkony s fanoušky i se soupeři raději u sklenice piva.

Zdroj: Deník