Koloděje jsou otloukánkem ve druhé nejnižší okresní soutěži a kráčejí od jedné vysoké porážky ke druhé. „Je to nejslabší soupeř, se který jsme letos hráli,“ přikývne Vítek. „Mají dost starších hráčů a tahle soutěž asi není pro ně. S veškerým respektem k hostím, nebylo zase tak těžké jim nastřílet čtyři góly,“ dodá.

Přesto jeho týmu trvalo dvacet minut, než se mu podařilo prvním gólem prolomit obranu Kolodějů. „Nebyli jsme kompletní, chyběl nám hlavně Tomáš Linhart v útoku. Šancí jsme měli dost, ale povedlo se nám to prokopnout až ve dvacáté minutě. Pak už jsme měli zápas pod kontrolou a o půli jsme za stavu 4:0 mohli prostřídat. Já jsem se posunul z útoku do středu zálohy,“ vrací se k průběhu jednoznačného zápasu.

Vítek dal první dva góly svého týmu a nasměroval ho tak k vítězství. „Oba byly po únicích za obranu. Poprvé mi dal krásný míč Michal Zemek, podruhé Josef Vokáč. Třetí gól jsem dal až po přestávce také po brejku, čtvrtý v poslední minutě po závaru ve vápně, kdy jsem si zpracoval míč a po zemi ho dal do branky,“ popsal své čtyři zásahy do černého.

Čtyři góly v jednom utkání zaznamenal Vítek naposledy v roce 2018 proti Dobré Vodě. „To bylo za áčko Mladého v postupové sezoně, kdy jsme šli do první A třídy. Měl jsem potom pauzu, protože mám špatné koleno, kde mi chybí chrupavka a vaz. K fotbalu jsem se vrátil až teď po dlouhé pauze,“ vysvětluje.

Kanonýr Deníku Tomáš Tengl
KANONÝR DENÍKU: Tomáš Tengl hraje pro radost v Lipí a už si nemusí nic dokazovat

Čtyři branky samozřejmě nemohly zůstat stranou pozornosti spoluhráčů. „Stálo mě to čtyři stovky do týmové kasy. A k tomu bude ještě něco za článek,“ usměje se.

V béčku Mladého je maximálně spokojený. „Na podzim to vypadalo bídně a byli jsme skoro na padáka. Ale pak se dala parta dohromady a udělal se perfektní kolektiv. Ani s námi nechodí moc kluků z áčka. Baví mě to opravdu hodně a ještě možná přidám sezonu, i když jsem chtěl původně po té letošní končit. Máme skvělého trenéra Tomáše Brozmana, který fotbalu v Mladém věnuje strašně moc času a na hřišti je pomalu každý den. Kromě béčka se stará o děti a teď jde ještě občas i hrát za áčko,“ připomene bývalého hráče Dynama.

Jiří Vítek je mládský patriot a k fotbalu přivedl i svého syna Jana, který v klubu válí za mladší žáky. „V šestnácti letech jsem se v Mladém dostal do áčka a od té doby v klubu hraji s drobnými pauzami kvůli zdraví,“ uzavírá úspěšný střelec.