Dvořák se pere o místo v sestavě týnského áčka, které letos válí v krajském přeboru. „V áčku nedostávám tolik prostoru, tak jsem rád, že si mohu zahrát v béčku. Jsem po zranění kotníku, tak se potřebuji udržet v zápasovém rytmu, rozehrávám se a nabírám fyzičku. V áčku je teď našlapaný kádr, daří se nám tak není lehké se prosadit do sestavy,“ říká fotbalista, který v krajském přeboru naskakuje za Olympii v letošní sezoně pouze jako střídající hráč.

Proti Dívčicím to bylo naprosto jednoznačné utkání a sedmigólový rozdíl ve skóre odpovídá tomu, co se na hřišti dělo. „Je to pravda, bylo to na jednu branku,“ přikývne.

Své čtyři góly nastřílel v průběhu pouhé půlhodinky všechny za sebou. „Dostal jsem dobré míče za obranu a dokázal jsem se prosadit. Většinou, když se daří, tak to tam takhle napadá. Přece jen rozdíl mezi krajským přeborem a třetí třídou je velký. Asi také proto se mi to povedlo,“ skromně podotkne.

Dominik Dumbrovský
KANONÝR DENÍKU: Dominik Dumbrovský nastřílel za víkend neuvěřitelných osm gólů

Čtyři góly v jednom utkání, to si Dvořák nepamatuje. „Hattrick jsem dal možná někdy v první B třídě v Březnici, ale za Týn nikdy,“ ujistí.

Petr Dvořák začínal s fotbalem v Březnici, ale už do přípravky zamířil do nedalekého Týna. „Když jsem se posunul do mužů, tak jsem se na čas vrátil zpátky do Březnice, ale když jsem odešel studovat vysokou školu, tak jsem žel znovu do Týna,“ popisuje průběh své kariéry.

Zdroj: Deník