Sokol Lipí zatím neplní předsezónní ambice a nevyšlo mu ani poslední utkání v Hodějovicích, kde prohrál 1:2. „Byl to smolný zápas,“ namítne Kočer. „V poločase jsme vedli 1:0, ale nesrovnali jsme se s těžkým terénem. Ve druhé půli domácí vyrovnali krásným gólem z trestného kopu. Po několika našich zahozených šancích jsme prohráli pět minut před koncem vlastním gólem. Nebyl to z naší strany zrovna šťastný zápas,“ posteskne si.

Lipí je v aktuální tabulce českobudějovické třetí třídy až deváté. „Mužstvo se posílilo a určitě jsme měli vyšší ambice,“ přikývne. „Ale nechytili jsme začátek soutěže. Chvilku trvalo, než jsme se sehráli. Teď už to ale funguje. Máme kvalitní tým s velkým potenciálem. A hlavně hrajeme pro radost a nehroutíme se z toho, když někde prohrajeme,“ usměje se.

Kočer je rodákem z Lipí, ale s fotbalem začínal v nedalekém Jankově. „Důvod je jednoduchý, v Lipí jsme neměli přípravky,“ vysvětlí. „V žákovských a dorosteneckých kategoriích jsem hrál v českobudějovickém SKP. V osmnácti letech jsem se vrátil do Jankova,“ dává nahlédnout do svého fotbalového životopisu.

V Jankově prožil krásné časy. „Byl jsem tam šest let. Rok jsme hráli divizi a zbývajících pět krajský přebor. Sešla se tam skvělá parta kluků od nás nejmladších až po nejzkušenější matadory Máru Kroneisla s Martinem Kollárem. Byly to fakt super roky. Jenže pak kluci odešli, parta se rozpadla a mě už v Jankově také nic nedrželo, tak jsem se vrátil domů do Lipí,“ konstatuje.

Fotbalově šel níž o pět soutěží, ale tohoto kroku nelituje. „Své vlastní fotbalové ambice jsem výrazně upozadil a chci hrát už jen pro radost. Pracuji v Táboře a k tomu vedu v Lipí přípravku, takže ani časově mi nedávalo smysl, abych v Jankově třikrát v týdnu trénoval a po víkendech jezdil po kraji na zápasy,“ vysvětluje.

Daniel Kočer byl technickým ředitelem českobudějovického Dynama a nyní stejnou funkci vykonává v druholigovém Táborsku. „Hlavní náplní mé práce je organizace a zabezpečení domácích zápasů A týmu FC Táborsko. Mám na starosti hlavní stadion plus tréninkové centrum na Soukeníku. Starám se o auta a byty hráčů, tréninkové plochy, řeším všechny technické věci kolem prvního týmu. Mám na starosti modernizaci stadionu. Nedávno jsme dělali nové střídačky a sedačky na tribuně, pečujeme o reklamní partnery. Je toho dost,“ říká mladý muž, který se ve svém životě plném fotbalu rozhodně nenudí.