Výprava Dynama do Kaprunu dorazila v pondělí odpoledne a hráči po rychlém zabydlení absolvovali úvodní trénink, jehož tečkou byla soutěž v trefování břevna, Té se zúčastnil také trenér Jozef Weber, jenž dle zprávy klubového webu trefil brankovou konstrukci mezi prvními. „Zapojil jsem se s velkým strachem, protože šlo to to, kdo všechny věci odnosí do prádelny. Naštěstí jsem neprohrál, z čehož mám velkou radost,“ s úsměvem líčil trenér Weber pro klubový web.

Podmínky pro přípravu dle trenéra Webera jsou výborné. „Prostředí je fantastické, hřiště velmi slušné a dobře připravené. Přeje nám také počasí, z toho jsem měl trochu obavu,“ svěřil se trenér Dynama a dodal, že před jejich příjezdem bylo v Kaprunu deštivo a chladno. „Ale po našem příjezdu bylo na fotbal příjemně, tak to snad vydrží i nadále,“ přál si.

Už ve středu večer od 18 hodin fotbalisty Dynama čeká první těžká prověrka sil, kterou bude zápas s bundesligovým Augsburgem v Kössenu. „Do zápasu jdeme s velkým respektem, ale pro naše hráče to jistě bude dobrá konfrontace a věřím, že uspějeme se ctí,“ zdůraznil Weber, jenž hodlá vyzkoušet různé herní varianty a různé hráče na různých pozicích. „Věřím, že jak proti Augsburgu, tak proti Unionu Berlín kluci potvrdí, že na to mají,“ podtrhl kouč.

Na závěr pobytu se Dynamo v pondělí utká s polským týmem Wieczysta Krakow.

ZAJÍC DAL VLAŠIMI DVA GÓLY
První gól po příchodu do Dynama dal Tomáš Zajíc už ve svém druhém zápase za nový klub proti Vlašimi. Navíc se ještě do půle trefil hned podruhé.

„Se svým výkonem jsem úplně spokojený nebyl, měl jsem strašně těžké nohy. To je ale v přípravě normální. Na ty góly jsem byl správně postavený, mohl jsem klidně dát i hattrick, ale i za ty dva góly jsem rád,“ říkal po zápase pro Deník.

Na dotaz, jak se mu v Budějovicích líbí, se jen pousmál: „Já za ty tři týdny, co tu jsem, ještě nikde pořádně nebyl, po dvoufázovém tréninku jen padnu a ležím… Hlavně první dva týdny byly fakt velice náročné, v Polsku to takové zdaleka nebylo, tak si zvykám.“

Že proti Dukle gól nedal a s Vlašimí se trefil hned dvakrát? „Proti Dukle jsem hrál pod hrotem, to jsem musel hodně bránit, to mi moc nevyhovovalo. Teď jsem byl na hrotu, kde jsem hrál celý život. A jak se zdá, tam mi to sedí nejlíp,“ nijak se netajil tím, že na hrotu by hrál nejraději.