A byť ze severu Čech vezli „jen“ bod, brali ho všemi deseti: „Remízu bereme jako vítězství,“ vyzdvihl na pozápasové tiskovce trenér Jozef Weber. „I když ta remíza asi byla trochu šťastná,“ dodal jedním dechem.

Liberec totiž v zápase potvrdil, že má velice silný tým a že v této sezoně by se chtěl v tabulce pohybovat hodně vysoko. „Jsem samozřejmě smutný a trochu naštvaný. Myslím, ze jsme možná podali jeden z nejlepších výkonů tady. Nepamatuji se, že bychom takhle dominovali, ani proti Teplicím, kdy jsme dali pět gólů. Soupeře jsme přehrávali celý zápas. Máme ale jen jeden bod,“ vrtěl hlavou trenér Luboš Kozel.

Hráči Liberce opravdu měli hlavně v první půli hru ve své moci, nicméně do vyložených příležitostí se nedostávali a hrozili spíše střelami zpoza pokutového území. Pilný v tomto směru byl především Frýdek, po jehož ráně ve 22. minutě brankáři Šípošovi míč vypadl a Van Buren pohotovou dorážkou své bývalé spoluhráče rozesmutnil.

„Přitom na rozdíl od předchozích zápasů se Spartou a Slováckem se nám začátek zápasu docela vydařil,“ měl trenér Jozef Weber možná na mysli i Čmelíkovu střelu po šikovné Broukalově nahrávce za 13. minuty. „Po inkasovaném gólu, jemuž předcházela chyba gólmana, jsme se ale úplně sesypali a dvacet minut jsme nedokázali čelit akcím soupeře,“ uznal trenér Dynama. „Musím říct, že do šaten jsme v poločase s jednogólovým mankem odcházeli jen s velkým štěstím.“

To štěstí hosté měli třeba po střelách Frýdka a Červa, které sice obě šly zpoza vápna, ale důraz jim nechyběl a naštěstí pro hosty jen těsně Šípošovu branku minuly.

Trenéři Dynama v poločase tudíž ve snaze tlak Liberce otupit sáhli ke změnám a hned po přestávce za Griče a Potočného šli na hřiště Švec a Hellebrand a na posledních pětadvacet minut ještě Hais za Škodu a další útočník Matoušek za halfbeka Čoliče. Navíc dopředu se vysouval také stoper Havel.

A riskantní sázka na ofenzivu trenérům hostí vyšla!

Už v 78. minutě po Horově přímém kopu a souboji Havla s Talovierovem musel zasahovat brankář Vliegen, jenž pět minut před koncem výborným zákrokem vyrazil i dělovku Hellebranda. Jenže právě belgický brankář Liberce v poslední minutě zápasu míč po Švecově tvrdé střele neudržel a dobíhající Lukáš Havel svůj výborný výkon korunoval drzou kličkou a gólem na 1:1.

„V první půli tam bylo několik velice slabých výkonů, takže jsme do toho museli sáhnout. Po prostřídání se to zlepšilo,“ vyzdvihl kouč Dynama, dle něhož Hellebrand po svém příchodu herně pomohl. „Výrazné zlepšení přišlo až v závěru, kdy jsme tam nahodili ty dva mladé útočníky nahoru,“ zmínil Weber pro TV O2 příchod Daniela Haise a Jakuba Matouška.

Zatímco fotbalisté Dynama po zápase díky Havlovu gólu na 1:1 slavili, hráči Liberce odcházeli ze hřiště se sklopenými hlavami. „Měli jsme příležitosti, které měly skončit gólem. I já sám jsem měl jednu po nacvičeném rohu, kdy jsem míč netrefil úplně nejlíp. Měl to být jasný gól. Měl jsem dost prostoru a možná i času na druhý dotek, který jsem si nedal. Bohužel. Je to ztráta,“ litoval záložník Dominik Preisler. „Měli jsme dát druhý gól, pak bychom už výhru z rukou nepustili. Jenže když jsme už ten gól dali, pro ofsajd neplatil. Pak jsme si jednu situaci nepohlídali, a proto jsme bohužel nevyhráli,“ smutnil trenér Luboš Kozel.

V sobotu Dynamo v dalším velkém šlágru hraje doma od 16 hodin s Viktorií Plzeň!