Vladimír Koubek je novým majitelem českobudějovického fotbalového klubu.

Trenérem zůstane David Horejš, musel ale splnit několik podmínek. "Jednou je mládež, další nebudu zveřejňovat," uvedl Koubek. S Horejšem si "plácli", současný kouč Dynama podmínky svého nového šéfa, pokud chce pokračovat, musí splnit. „Sport se nedá plánovat, musíme být trpěliví," podotkl Vladimír Koubek, který v Dynamu působí už potřetí.

Vladimír Koubek je novým majitelem SK Dynamo České Budějovice.Vladimír Koubek je novým majitelem SK Dynamo České Budějovice.Zdroj: Deník/Kamil JášaV pozici manažera bude v rozdělané práci pokračovat Martin Vozábal, bude ale mít na starosti "pouze" sportovní úsek. "Měl toho teď hodně, uvolním mu ruce," vysvětluje nový majitel českobudějovického Dynama, který sám o sobě tvrdí: "Kdybych to tady rozepnul, tady je černobílá kůže," ukazoval na svoji hruď. Koubek neuvedl finanční podmínky, za kterých klub získal. „Obsah smlouvy je obchodním tajemstvím," řekl doslova.

Jasnou prioritou pro nového muže ve vedení českobudějovického klubu je mládež. V pětiletém horizontu by chtěl, aby se v A týmu objevilo minimálně pět hráčů, kteří vzejdou z klubové akademie. "Mládež je pro mě jasným úkolem," potvrdil Koubek, že se pokusí vylepšit spolupráci mezi A týmem a klubovou akademií. "Musíme ale být trpěliví, brambory také nenarostou za noc," dodal.