Jablonec jel do jihočeské metropole s jednoznačným cílem bodovat. „Sice vnímáme herní zlepšení soupeře, který si získal velký respekt především domácími výhrami Slavií, Bohemians a Baníkem, přesto ale věříme, že si body z Budějovic odvezeme,“ dal se před zápasem slyšet jablonecký trenér David Horejš, jenž na sever Čech odešel právě z Dynama a jeho hráče ze svého působení tudíž velice dobře zná.

S přáním zvítězit do zápasu šli i fotbalisté Dynama, kteří se po sérii tří ligových proher propadli mezi týmy ohrožené sestupem. „Bude to náročný zápas, ale chceme ho zvládnout a uhrát tři důležité body,“ tlumočil přání kabiny obránce Lukáš Skovajsa.

Domácí trenéři v brance dali důvěru Martinu Janáčkovi a před zápasem sportovní ředitel Dynama Milan Čadek na ploše poblahopřál stoperu Lukáši Havlovi k jeho stému utkání v první lize.

Zápas začal oboustranně svižně: už v 5. minutě jablonecký Považanec po Martincově centru domácí branku ze slibné pozice překopl a pár vteřin nato na druhé straně dělovku Adedirana z voleje jen reflexivně brankář Hanuš vyškrábl nad břevno.

Hrála se vyrovnaná partie, nicméně góly v úvodní půlhodině dávalo Dynamo!

V 18. minutě po faulu na Čermáka tři metry před vápnem Jakub Hora z přímého kopu parádní ranou obstřelil zeď a brankář Hanuš se natahoval k zadní tyči marně, jen o tři minuty později Hora rozehrál roh za velké vápno na Čermáka, po jehož centru Havel hlavou zvýšil na 2:0.

Dynamo po dvougólovém náskoku získalo více ze hry a mělo i další šance. Ve 36. minutě po Hellebrandově centru v pádu hlavičkoval Čermák a trefil za brankářem Hanušem spojnici břevna a tyče. To měli domácí smůlu, těsně před odchodem do kabin se však diváci na Střeleckém ostrově radovali znovu, když Čmelík z ostrého úhlu přeloboval bezmocného Hanuše – 3:0!

A ještě nebyl konec!

V 53. min. se totiž po zahraném rohovém kopu balonu u praporku na protilehlé straně zmocnil Čmelík a po jeho centru Čoudek hlavou svým prvním ligovým gólem zvýšil až na 4:0!

Až za toho stavu se gólu dočkali i hosté, když po rohovém kopu překonal Janáčka zpoza vápna Souček.

V 66. minutě měli dvě obrovské šance zvýšit svůj náskok Jihočeši, ani Adediran, ani Králik ale neuspěli. Dynamo ale te tentokráte bylo k nezastavení, jen pět minut nato Adediran utekl stoperu Královi a nechytatelnou ranou na zadní tyč důležitou výhru Dynama pečetil až na rekordních 5:1!

Dynamo ČB - Jablonec 5:1 (3:0) - Branky: 18. Hora, 21. Havel, 45 + 2. Čmelík, 53. Čoudek, 70. Adediran – 59. Souček. ŽK: Penner – Martinec, Hübschman. Diváci: 2895. Rozhodčí: Nehasil – Matoušek, Hádek. Dynamo: Janáček – Čoudek, Havel, Králik (71. Broukal) – Čmelík (83. Potočný), Hora, Hellebrand, Čavoš, Penner (71. Sluka) – Čermák (71. Zajíc), Adediran (78. Škoda). Jablonec: Hanuš – Martinec (68. Akpudjev), Král, Heidenreich (46. Surzyn) – Šulc, Polidar (78. Patrák), Hübschman, Považanec (46. Jovovič), Souček – Sejk (68. Černák), Chramosta.