V tom posledním Dynamo před týdnem padlo 0:2 doma s Brnem. „V první půli jsme byli jednoznačně lepší, jenže žádnou ze tří dobrých šancí jsme nevyužili, zatímco Brno po poločase hned ze své první šance dalo gól, který nás srazil,“ mrzelo trenéra Davida Horejše. „Výsledek byl pro nás obrovským zklamáním, ale vše jsme si s hráči důkladně rozebrali a věřím, že se z toho poučíme.“

Karviná, která má v tabulce jen o bod méně než Dynamo, po příchodu trenéra Jozefa Webera z posledních dvou zápasů uhrála čtyři body, když zvítězila ve Zlíně a remizovala doma s Plzní 1:1 (vyrovnávací gól dal zkušený Michal Papadopulos, s osmi góly nejlepší střelec týmu). „Je to bod, s jakým jsme moc nepočítali,“ vyzdvihl staronový karvinský kouč.

Doma Karviná naposledy vyhrála v únoru. „Je na čase už konečně zvítězit,“ uvedl pro klubový web Weberův asistent Jan Baránek, dle něhož půjde o velice důležitý zápas. „Chtěli bychom z domácího stadionu opět udělat nedobytnou tvrz,“ podtrhl, jedním dechem ale dodal, že Dynamo bude nepříjemným soupeřem. „Budějovice po nepovedených výkonech a výsledcích, kromě zápasu se Spartou, se určitě dostaly pod tlak. Rádi bychom té jejich aktuální situace a nepohody využili. Hráči Dynama jsou delší čas pohromadě, fungují jim automatismy, které když jim fungují, tak celé mužstvo vypadá velice dobře. Pozor si musíme dát na standardky, Budějovice mají výborné hlavičkáře, ale také Čoliće a Mršiće, kteří ty standardky dobře zahrávají. Pro Dynamo je to velká zbraň a pro soupeře velké nebezpečí,“ upozornil karvinský asistent.

Kvalitu svého soupeře respektují i fotbalisté Dynama. „Karviná doma dokázala remizovat se silnou Plzní a my víme, že nás čeká silný soupeř,“ zdůraznil trenér David Horejš. „My se ale chceme soustředit sami na sebe, neboť v některých fázích jsme schopni hrát velice dobře, jenže nás sráží selhání jednotlivců,“ upozornil Horejš.

Proti Brnu chyběli zranění Javorek, Ledecký, Skovajsa a Ekpai. „Hlavně Javor chyběl, pro nás je to hodně důležitý hráč. Má problémy s achilovkou, tak uvidíme, jak na tom bude,“ přemítal trenér Dynama. „V každém případě chceme v Karviné bodovat a věřím, že to zvládneme a že se zase vrátíme na vítěznou vlnu,“ uzavřel David Horejš.

TÁBORSKO DOMA S BLANSKEM
Po prohře ve vloženém 18. kole II. ligy v Hradci na hřišti lídra II. ligy 0:3 hrají fotbalisté Táborska v neděli doma s Blanskem.

Táborsko po dobrém startu do jarní části sezony teď dvakrát v řadě prohrálo a v neděli v boji o záchranu proti Blansku chce vyhrát. „Až do druhé penalty jsme v Hradci hráli dobrý zápas. Mít lepší útočnou fázi, mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek. Ale v ofenzivě se nám nedaří,“ stýskal si trenér Brožek. „Pro nás teď začínají klíčové boje, na ty se musíme zaměřit,“ podtrhl před veledůležitým nedělním domácím zápasem s Blanskem (17.00) kouč FCT.