Minule doma Dynamo po famózním závěru se Slováckem třemi góly v oslabení otočilo z 0:2 na 3:2, před týdnem venku ale v Ostravě po úvodní nevydařené půlhodině (0:3) svěřenci trenéra Davida Horejše padli 1:4. „Nepovedený začátek do zápasu s Baníkem jsme si s hráči vyříkali a v neděli s Olomoucí si budeme chtít doma reputaci napravit,“ ujistil Horejšův asistent Jiří Kohout.

Nepříjemné je, že potíže se sestavou v Dynamu přetrvávají. „Kuba Hora je v trestu, nemocný je Max Talovierov, fit není Patrik Brandner, potíže měl Pavel Novák. Uvidíme až v den zápasu, zda se někdo z marodů bude moci už zapojit,“ přemítal Kohout.

Problémy se složením týmu měla před týdnem i Olomouc, které proti Slavii chyběli Beneš, Chvátal, Růsek, Hála a Zifčák. „Nejblíže k návratu má Chvátal, u Hály jsou otazníky, u Zifčáka čekáme na zprávu z magnetické rezonance,“ říkal po zápase se Slavií trenér Václav Jílek.

V prvním vzájemném zápase v letošním ročníku I. ligy hrálo Dynamo v Olomouci smírně 3:3, když vedlo už 3:1. „Tam jsme o tři body přišli gólem v 97. minutě a nerozhodně 1:1 jsme s Olomoucí hráli i před třemi týdny doma v poháru, ale na penalty jsme neuspěli,“ připomněl asistent trenéra Horejše sezonní bilanci s Hanáky.

Nerozhodně skončily i oba vzájemné zápasy v minulém ročníku I. ligy (na Hané 1:1,na jihu Čech 2:2), v sezoně 2019-2020 černobílí dokonce oba duely vyhráli (v Olomouci 3:1 a doma 2:0).

A s přáním zvítězit Dynamo půjde i do nedělního zápasu: „Zatímco z venku jsme přivezli jen dva body, doma se nám zatím daří a tři body bychom chtěli uhrát i s Olomoucí,“ ujistil Jiří Kohout.