Během sezóny tedy žije v jižních Čechách a vánoční svátky využije k návštěvě své rodiny na středním Slovensku, konkrétně ve Zvolenu.

Do své rodné země zamířil slovenský brankář hned po přátelském utkání v rakouskem Riedu, kde Dynamo zakončilo letošní sezónu.

„Už se těším na svou rodinu. Budeme chodit po návštěvách, v plánu mám ale také nějaké kondiční tréninky,“ svěřuje se Dávid Šípoš.

Slovenské vánoční zvyky se podle fotbalisty od těch českých moc neliší. Profesionální fotbalista se tedy těší na kapra a bramborový salát. „V některých domácnostech jedí zelňačku s houbami,“ připomíná Šípoš další ze svátečních pokrmů.

Speciální Vánoce byly pro brankáře Dynama ty loňské. „Poprvé jsme je trávili s naší malou dcerkou. Teď už je zase o rok starší, takže Vánoce bude víc vnímat. Také na to se hodně těším,“ říká hrdý otec.

Slovenský gólman ve službách Dynama si vzpomíná i na předloňské Vánoce. „To jsem měl covid, takže jsem zůstal v izolaci u své přítelkyně. Nemohl jsem za svoji rodinou, i tak ale měly ty Vánoce své kouzlo,“ vzpomíná Dávid Šípoš.