„Společnosti C.S. commerce service a.s. jako majoritní akcionář SK Dynamo České Budějovice a Footify Partners Uk Limited uzavřely dohodu o strategickém partnerství. Účelem této smlouvy je koordinace příchodu investorů do SK Dynamo České Budějovice dle mezinárodních standardů. Součástí této aktivity je i nová organizace klubu a jeho personální rozvoj,“ píše se v oficiální zprávě, kterou Dynamo zaslalo redakci Deníku.

Dle této zprávy poradenská společnost Footify, která je vedena Lusolou Adewumim a má sídlo ve Velké Británii, se v oblasti managementu primárně zaměřuje na komerční poradenství, maximalizaci potenciálu příjmů sportovních značek a koordinaci investičních akcí pro obchodní růst. „Vstup strategického partnera do klubu lze čekat v první půlce roku,“ končí zpráva Dynama.

Současný majitel Dynama Vladimír Koubek v telefonátu pro Deník uvedl, že počítá s tím, že on se bude nadále věnovat dění v klubu. „Z čelné pozice se ale hodlám stáhnout,“ potvrdil a dodal, že chce aktivně působit ve vnitřním chodu klubu.

Dle Koubka sportovní úsek klubu je blízko angažování nového trenéra. „Konečné stanovisko mi sportovní úsek má předložit,“ sdělil Deníku Vladimír Koubek už v minulém týdnu, nicméně k dohodě zřejmě ani do uzávěrky tohoto vydání našeho listu zatím stále ještě nedošlo.

„Bohužel za současné situace, která v klubu je, nejsou ta jednání až tak jednoduchá,“ řekl k tomu majitel klubu. „Měl jsem k odvolání trenérů Zápotočného a Nikla sáhnout aspoň o měsíc dřív,“ dodal ještě Koubek.

To, že jednání o obsazení trenérského postu pro jarní část sezony v Dynamo spějí ke konci, Deníku potvrdil sportovní ředitel klubu Milan Čadek. „Dá se říct, že jsme už hodně blízko dohody,“ zdůraznil, jméno adepta na trenérský post ale odtajnit nechtěl. „Předpokládám ale, že v sobotní přípravě s Jihlavou by už tým měl vést nový trenér,“ dodal Čadek.

Šéf sportovního úseku Dynama informoval též o situaci v hráčském kádru. „Nějaké změny budou, ale možné odchody a příchody z kádru byly právě kvůli jednáním o vstupu strategického partnera zákonitě pozastaveny,“ pokrčil Čadek rameny.

První odchod z Dynama se přesto už rýsuje: „Qadri Adediran začne trénovat s ostravským Baníkem a my v tuto chvíli jednáme, zda půjde o hostování s opcí, či o přestup,“ sdělil Deníku Milan Čadek.

Třiadvacetiletý nigerijský mladík vstřelil během svého ročního působení v Č. Budějovicích v lize pět gólů a přidal dvě brankové asistence. „Má velmi zajímavý potenciál a dá se předpokládat, že jej v ofenzivnějším týmu, jaký máme my, také naplno uplatní. Jsme rádi, že už se může u nás zapojit do tréninkového procesu,“ uvedl na webu fcb.cz šéf sportovního úseku ostravského Baníku Luděk Mikloško.

S JIHLAVOU V LIŠOVĚ
V prvním přípravném zápase se fotbalisté Dynama (možná už pod taktovkou nového trenéra) tuto sobotu střetnou doma s druholigovou Jihlavou. „Na Složišti se hraje o víkendu velký turnaj dětí, proto budeme s Jihlavou v sobotu hrát od 11 hodin na umělce v Lišově,“ upřesnil sportovní ředitel Dynama Milan Čadek.