„Musíme si vše důkladně rozebrat a najít příčiny toho, proč jsme zápas tak nezvládli,“ řekl po porážce od Pardubic pro Deník trenér Marek Nikl. „Hlavně však musíme zvednout hlavy a v Liberci nečekanou ztrátu bodů odčinit,“ dodal ještě.

V nedělním utkání na severu Čech trenéři Nikl a Zápotočný nemohou ještě počítat s dlouhodobými marody Ondráškem, Zajícem a Čoudkem. „Jiné zdravotní potíže v mužstvu nejsou,“ oddechl si Tomáš Zápotočný.

Nicméně chybět zřejmě bude i Jakub Hora, jenž byl po minulém zápase s Pardubicemi vyřazen z mužstva. Dvaatřicetiletý záložník byl na odchodu z Dynama už v minulé sezoně, kdy údajně měl spory s tehdejším trenérem Jozefem Weberem, v týmu však zůstal a smlouvu prodloužil až do konce letošní sezony.

A proč tedy má Hora končit teď?

„S námi trenéry žádné neshody neměl,“ zareagoval na dotaz Deníku Zápotočný, dle něhož o tom, že byl teď Hora z týmu pro zbývající zápasy do konce roku vyřazen, rozhodlo vedení klubu. „Víc se teď k tomu vyjadřovat nechci, soustředíme se výhradně jen na zápas v Liberci, kde chceme jednoznačně uspět,“ zdůraznil trenér Nikl. „Sílu Liberce respektujeme, z našeho týmu ale cítíme velké odhodlání,“ ujistil Tomáš Zápotočný.

TÁBORSKO NA JULISCE

Fotbalisty Silonu Táborsko, kteří jsou ve II. lize třetí, čeká v nedělním šlágru kola od 14:00 hod. zápas na Julisce s druhou Duklou Praha.

Velice atraktivní utkání se bude hrát v sobotu i v Č. Budějovicích na Složišti, kde se béčko Dynama střetne s mladíky Slavie, kteří jsou ve III. lize druzí (výkop v 10:30). Další dva jihočeské týmy míří ven: Písek v sobotu do Králova Dvora, Táborsko B v neděli na Admiru.

V divizi se v sobotu v krajském derby střetne Č. Krumlov se Soběslaví a Katovice hostí Aritmu Praha, J. Hradec hraje v Hořovicích (vše od 14 hod.).

V I. lize dorostu bude devatenáctka Dynama, která se po výhře 2:0 se Slováckem vrátila do čela tabulky, hájit post lídra v sobotu na hřišti jedenácté Olomouce (12:45).