Výhrou 2:1 si fotbalisté Dynama České Budějovice v baráži o Fortuna ligu zajistili před nedělní odvetou lepší výchozí pozici. Zápas hodnotil kapitán Táborska Pavel Novák, který ve své kariéře odehrál za Dynamo 249 zápasů a je v této statistice v historickém pořadí hráčů za Fujdiarem hned na druhém místě.

Co znamená výsledek z vašeho pohledu?
To znamená, že je to pořád otevřené, že je pořád o co hrát. A my jsme si chtěli odvézt do Tábora nějaký výsledek, se kterým doma něco můžeme udělat, protože v domácím prostředí jsme silnější. A myslím si, že se nemáme za co stydět a v neděli to je pořád otevřené.

David Lafata zve všechny do Olešníka. I slávisty
V pátek Sparta v Olešníku, v sobotu finále Ligy mistrů, Lafata bude hvězdou

Vedli jste 1:0. Cítili jste šanci ještě na úspěšnější výsledek?
V poločase určitě jsme cítili, že bychom to mohli dotáhnout. Ale musím říct, že Budějovice nedaly spoustu šancí. Už v prvním poločase byly o něco lepší. Baráž je trochu specifická a ten výsledek je pro nás pořád dobrý.

Je to jihočeské derby. Dalo se očekávat, že bude hodně vyhecované i mezi hráči. Cítíte to třeba na trávníku?
Necítil jsem nějakou speciální nevraživost. Je to normální zápas o ligu a takhle se hraje. Ale že by tam byly nějaké zákeřnosti, to vůbec ne.