Fotbalová baráž o Fortuna ligu přináší desítky příběhů. Jeden z nich prožívá Pavel Novák. Jeden z nich je Michala Hubínka. "Se mnou chcete mluvit?" Jako by se divil po prvním utkání Dynamo České Budějovice - Táborsko. Neodehrál celé utkání, ale sehrál důležitý part. Přišel na hřiště v 67. minutě za stavu 1:1. Pohybem a důrazem na soupeře platil. Se spoluhráči oslavil vítěznou Niklovu trefu v nastaveném čase. Dynamo má před odvetou náskok 2:1, druhý zápas začne v neděli v 17.30 v Táboře. "Pro nás je to dobrý výsledek do odvety," myslí si Hubínek. Je mu 29 let, narodil se v Třebíči, měří 181 cm. "Dali jsme o gól víc, dává nám to větší šance," hodnotí pragmaticky. Vstřelený gól v závěru prvního zápasu mění hodně věcí. I taktiku pro druhý. "My si o ní řekneme," pousmál se Hubínek a jasně dal najevo, že taktické pokyny, které zazní v kabině, nebude vyprávět do světa.

Je jasné, že vzhledem k nahuštěným termínům rozhodne několik věcí. Patří mezi ně šíře kádru, zdravotní stav, fyzická kondice. "My máme skvělé maséry, regenerace je důležitá," pokyvuje hlavou Michal Hubínek. "Času fakt moc nebylo. Regenerace je hodně důležitá." Hubínek odehrál v prvním duelu necelou půlhodinu, právě on by měl být stoprocentně fit.

Druholigový soupeř z Táborska kouše. "Táborsko odehrálo u nás super zápas, hodně nám to ztížilo, jsme rádi, že jsme první baráž alespoň takhle zvládli."