„Pokusíme se otočit kormidlem dějin,“ hlásil před úvodním výkopem do mikrofonu tiskový mluvčí táborského klubu Luboš Dvořák.

Jenže tým jeho srdce k tomu měl hodně daleko. Začal zakřiknutě, gólovou hlavičku Králika po rohu ještě přežil, ale v osmnácté minutě už hosté vedli. Po rychlém brejku našel Alli naprosto přesně Suchana a tomu střela z první sedla náramně – 0:1.

To byla přesně voda na českobudějovický mlýn. Černobílí se uklidnili a kočírovali průběh hry, nadšení vyprchalo i početného publika. Poulolo se protáhl přes půl hřiště až před gólmana Pastornického a bombou ho málem povalil. Dynamo bylo v pohodě, naopak na domácí kopačky se začala vkrádat nervozita.

Přestávka Táborsku prospěla, nadechlo se k náporu a zaslouženě vyrovnalo. Gólman Šípoš dokázal zlikvidovat gólovku Zemana i utěšenou střelu Plachého, na další bombu téhož hráče už ale dosáhnout nemohl.

Vyrovnávací branka pořádně rozdivočela domácí tým na hřišti i fanoušky v hledišti. Táborsko mělo navrch, ale deset minut před koncem mohl definitivně hlavou rozhodnout Suchan. Mířil však těsně vedle.

Závěr byl hektický, Plachý měl na své hlavě prodloužení, ale Šípoš vytáhl naprosto exkluzivní zákrok a zajistil svému týmu ligu i na příští sezonu.

"Těžký zápas, klobouk dolů před Táborskem. Hrálo dobře, bylo nepříjemné. Ukázalo to už u nás a doma je silné. Zaplaťpánbůh, že jsme to zvládli," s úlevou v hlase konstatoval hostující asistent trenéra Jiří Kladrubský. "Za jaro jsem ale zestárl o deset let," dodal. "Otázka je, co bude dál, protože osm lidí končí a my za čtrnáct dní začínáme znovu. Majitel klubu nám na tuto otázku neodpověděl. Co bude s klubem dál, to ví jenom majitel. Mě by to také zajímalo."

"Převládá obrovské zklamání, na druhou stranu obrovský respekt a poděkování našim hráčům, protoýe ve druhé půli bylo na hřišti jenom naše mužstvo. Chyběl nám i kus štěstí. Kdyby Plachý v závěru proměnil svou šanci, talk mu tady postavili sochu. Hráčům patří poděkování za celou sezonu," konstatoval trenér Táborska Roman Nádvorník. 

Silon Táborsko – Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)

Branky: 62. Plachý - 18. Suchan. ŽK: P. Novák, J. Šašinka, Kateřiňák, Nádvorník (trenér) – Nikl, Hellebrand, Hubínek, Alli. Rozhodčí: Rouček – Paták, Vlček. Diváci: 2500 (vyprodáno). První zápas: 1:2.

Táborsko: Pastornický - Plachý, Kone (80. Nsunzu), P. Novák, Tusjak - Bláha, Skopec (58. Svatek), Kateřiňák – Zeman (58. Varačka), J. Šašinka (74. Sojka), Dordič. Trenér: Nádvorník.

Č. Budějovice: Šípoš – Nikl (74. L. Havel), Poulolo, Králik, Trummer - Suchan, Čermák (63. Hubínek), Hellebrand – Šigut (63. Tranziska), Ondrášek (90.+2 Brandner), Alli. Trenér: Lerch.