Jihočeši do duelu vstoupili velice aktivně a byli v úvodu lepším týmem. Už v 9. minutě si vypracovali i první slibnou příležitost, Sladký z dorážky však pálil vysoko nad branku. Poté to zkoušel na druhé straně po Čavošově nahrávce domácí Doležal, ale z otočky Janáčkovu branku netrefil. V 16. minutě kopali hosté první roh a po jeho zahrání se po Hellebrandově centru dostal ke střele zpoza vápna Suchan, karvinskou branku však překopl.

Ve 20. minutě se Dynamo zasvou aktivitu dočkalo zasloužené odměny: po dlouhém odkopu gólmana Janáčka utekl Ondrášek, ideální nahrávkou našel na vzdálenější tyči nabíhajícího Suchana, jenž z malého vápna pohodlně míč uklidil za záda brankáře Holce – 0:1.

To byl slibný začátek, jenže aktivitu poté převzala Karviná. Čavošovu hlavičku zblízka Janáček ve 28. min. vyrazil na roh a po něm Bergqvist hlavou pálil těsně vedle, jen dvě minuty nato však Čavošovu střelu Janáček stačil jen vyrazit a dobíhající Memič nezaváhal – 1:1.

Po změně stran opět lépe začali fotbalisté Dynama, ale Čermák ve 48. min. po Sladkého centru hlavičkoval nad břevno, krátce nato střílel po Suchanově zpětné nahrávce Sladký levačkou vedle tyče a o další tři minuty později to zkoušel Hellebrand zdálky, brankář Holec ale větší potíže.s jeho pokusem neměl.

Rozhodnout zápas se snažila i Karviná: v 66. min. mířil Čavoš zdálky těsně vedle, pak tvrdou ránu Ražnatoviće vyrazil v pádu od tyče brankář Janáček na roh a po jeho zahrání mířil Doležal zblízka hlavou vedle.

Dvě slibné šance si v závěru vypracovala obě mužstva: v 85. min. Ivánovu dělovku brankář Janáček vyrazil na roh a dvě minuty nato Tranziska po Alliho nahrávce jen do boční sítě.

Paní Štěstěna přála nakonec Karviné: v 90. min. Čavoš trefil ruku Alliho a z nařízené penalty Iván nedal ranou pod břevno Janáčkovi šanci – 2:1.

„Pravidlům o penaltě nerozumím, rozhodčí ji pískl a Karviná ji proměnila,“ smutně krčil rameny kouč Dynama Jiří Lerch. „Zajíci se však počítají až po honu a ještě je dost zápasů na to, abychom se z posledního místa dostali,“ dodal trenér hostí.

„Šli jsme za vítězstvím víc než Budějovice a jsme strašně rádi za tři body,“ zářil po tříbodovém zisku karvinský obránce Jiří Fleišman.

V dalším kole se Dynamo po reprezentační přestávce střetne v neděli 31. března doma se Spartou (18:00).

Karviná - Dynamo ČB 2:1 (1:1) - Branky: 30. Memič, 90+3. Iván (pen.)– 20. Suchan. ŽK: Holec, Fleišman, Svozil, Boháč, Doležal, Iván – Nikl, Šigut, Sladký, Poulolo, Hellebrand. Diváci: 1862. Rozhodčí: Všetečka – Kubr, Lakomý. Karviná: Holec – Krčík, Svozil, Bergqvist, Fleišman – Boháč (83. Vinicius), Moses (83. Traore) – Memić (75. Ražnatović), Regáli (67. Iván) – Čavoš, Doležal. Dynamo ČB: Janáček – Sladký, Králik, Poulolo, Trummer – Suchan, Nikl (89. Skalák), Hellebrand (89. Böhm) – Šigut (70. Alli), Ondrášek, (79. Tranziska), Čermák.