Vedení Dynama o tom informovalo v pondělí odpoledne: „Sportovní vedení klubu se rozhodlo vložit důvěru v dosavadní asistenty a zároveň velké klubové patrioty a srdcaře Jiřího Lercha a Jiřího Kladrubského,“ stojí ve zmíněné oficiální zprávě. „Jiří Lerch v našem klubu působí už přes jedenáct let v různých trenérských rolích, nyní bude plnohodnotným hlavním trenérem A-týmu. V posledních sezonách už tuto roli třikrát zastával, když ve dvou utkáních zaskakoval odvolaného trenéra Webera a v posledním podzimním kole tohoto ročníku I. ligy na Bohemce vedl tým po odvolaném Tomáši Zápotočném."

Roli asistenta bude se zvýšenými pravomocemi nadále zastávat Jiří Kladrubský, který na pozici asistenta A-týmu působí už rok a půl.

„Mužstvu určitě pomůže fakt, že oba Jirkové už u týmu dlouhodobě působí a tudíž ví, jak s hráči pracovat. Slibujeme si od toho, že se mužstvo stabilizuje a semkne. Věřím, že nám toto rozhodnutí pomůže ve splnění hlavního cíle pro jarní část sezony, tedy abychom si i po konci ročníku udrželi prvoligovou příslušnost,“ zdůvodnil rozhodnutí vedení klubu sportovní ředitel Milan Čadek.

„Důvěra, kterou jsme od vedení klubu dostali, nás těší. Víme, že naším jednoznačně hlavním cílem musí být záchrana v lize a jsme společně s Jirkou Kladrubským odhodláni pro splnění tohoto cíle dát všechny síly,“ řekl Deníku nyní už oficiálně nový hlavní trenér Dynama Jiří Lerch. „Jsme si dobře dobře vědomi, jak těžký úkol to je, věříme ale, že se nám podaří tým dobře připravit a že se nám ten těžký úkol podaří zvládnout,“ uzavřel Jiří Lerch.

Jmenování trenérů uvítali i hráči: „Trenéři Kladrubský a Lerch s námi jsou dlouho a mají naši podporu. Věříme, že se připravíme dobře. V tabulce nemáme velkou ztrátu a věřím, že se dokážeme vyhrabat ze dna,“ uvedl kaitán týmu Lukáš Havel.