• Obránce Pavel Novák po sezoně v roce 2022 ukončil profesionální kariéru. Věnuje se zaměstnání, čas tráví s rodinou. Třeba na sjezdových lyžích (podívejte se na video), na které se postavil zase po 15 letech…

Fotbal ale sleduje dál a ve 33 letech ho i aktivně hraje. První polovinu sezony nastupoval v Rakousku v dresu Askö Donau Linz. Dal jeden gól.  "Po ukončení působení v profesionálním fotbale se mi změnily priority," říká na konci roku 2022.

Jan Škrle (vlevo) a Miroslav Vondřička
Zemřel Anton Tkáč. Jeho slavnou tisícinu vteřiny zachytil Jan Škrle

"Odstěhovali jsme se s rodinou do Střížova, kde jsme moc spokojení." A právě Střížovským posílá Novák do roku 2023 speciální přání. "Střížovu bych přál v roce 2023 vítězství v turnaji ve Svatém Janu nad Malší," směje se fotbalista, který v létě právě na tomto turnaji za Střížov nastoupil. „Je to turnaj v malé kopané. V létě jsme skončili třetí. Po turnaji jsme šli na pivo, ti nejzdatnější vydželi až do rána,“ říká Novák, který by střížovskému týmu přál celkovou výhru, zisk zlatého poháru a hlavně vítězné oslavy. V Dynamu České Budějovice zažil postupové oslavy do I. ligy dvakrát! "Dynamu bych přál lepší výsledky v domácím prostředí. A všem přeju hlavně hodně zdraví," doplňuje bývalý ligový fotbalový obránce.

Historické pořadí odehraných zápasů za Dynamo:
1. Ladislav Fujdiar 275
2. Pavel Novák 249
3. Martin Vozábal 247
4. Jiří Povišer 226
5. Karel Vácha 224
6. Roman Lengyel 216
7. David Horejš 215