Karel Vácha nastřílel za Dynamo 55 gólů. Nejvíc v historii. Prožil v černobílém dresu dobré časy, pamatuje ale i na ty horší. "Také jsem jednou sestoupil," připomíná, že rozhodně nemá patent na rozum. Co mu ale hlava neber, je skóre klubu. 18 zápas: 15:41. "Dostává se hodně gólů, málo se dává, nevidím do přípravy, nevím, co je pravým důvodem. Málo nastřílených gólů ale není jen otázka útočníků, to je hrou celého týmu. Totéž platí o obdržených gólech, všechno to záleží na hře celého mužstva, ne jen na obráncích."

Podle Karla Váchy nefunguje celý tým. "Možná je to jeho špatným složením, možná si něco nesedlo. Důležitá je psychika hráčů, velkou roli mohou hrát nějaké vnitřní vlivy. Aby mělo Dynamo ligu po podzimu takhle špatně rozjetou, to si nepamatuju."

Po Niklovi odchází z Dynama také Zápotočný (vlevo)
Máme potvrzeno! Dynamo nemá trenéra. Zápotočný skončil

Fanoušci také marně pátrají v paměti, kdy prožilo jejich Dynamo tak hrůzostrašný podzim. Podle Váchy je bilance 41 obdržených gólů v 18 zápasech katastrofální. "Je to opravdu hodně gólů," přikyvuje. "Obranná činnost celého týmu je špatná. Když hrajete, hrajete špatně a gól nemůžete dát, bojíte se toho, abyste gól nedostali, tím spíš dochází k individuálním chybám. V předchozích zápasech neodkázali hráči Dynama odvrátit šance soupeřů, góly dostávali hrozně snadno."

Naštěstí v Ďolíčku Dynamo žádný gól nedostalo. "Tým musí táhnout za jeden provaz. Na hřišti musí být vidět, že je semknutý, že hraje pro jeden cíl. Hráči se všichni dohromady nemusí kamarádit, ale když přijdou na hřiště, tak musí působit jako mužstvo."

Karel Vácha je pro Dynamo legendárním hráčem. Býval skvělý útočník, který si zahrál dokonce i v reprezentaci. V jeho očích podzim ukázal hodně věcí: "Nemůže si pár lidí hrát na individuality a ostatní se jen vezou. Nebyla ani dobrá atmosféra v týmu, odešel Hora, spekuluje se o odchodu Králika," uvedl Vácha, který vyrůstal v Hluboké nad Vltavou, kde se věnoval již od raných let fotbalu, později začal i s hokejem. Největší část své profesionální kariéry odehrál za SK Dynamo České Budějovice. Je nejlepším střelcem (55 gólů) a hráčem s třetím nejvyšším počtem prvoligových startů (180) v historii tohoto klubu. Během svého působení v SK Slavia Praha nastoupil 6. září 1997 i za českou reprezentaci ke kvalifikačnímu utkání na MS 1998 proti Faerským ostrovům. V 55. minutě střídal na hřišti Pavla Kuku, Faerské ostrovy prohrály doma s ČR 0:2. Do Českých Budějovic se po ukončení kariéry vrátil jako asistent trenéra - v sezóně 2005/06 působil po boku trenéra Františka Cipra a v jarní části sezóny 2007/08 asistoval Františku Strakovi. Mezitím působil jako trenér v Hluboké nad Vltavou, kde aktuálně z pozice manažera vede nejlepší tým nejvyšší krajské soutěže.

"V Dynamu kolují další zákulisní fámy, to určitě nenahrává tomu, aby v týmu byla pohoda. To všechno hraje proti tomu, aby tým hrál dobře," doplnil Karel Vácha.