„Jenže snadné to nebude, protože Karviná z venku vozí body,“ upozornil trenér David Horejš, že jejich nedělní soupeř z jedenácti dosud získaných bodů jich osm (!) nahrál na hřištích svých soupeřů! Naposledy sice Karviná na Letné se Spartou hladce prohrála, předtím ale vyhrála v Příbrami 2:0 a ve Zlíně dokonce 4:1 a po bodu přivezla také z Teplic a Olomouce.
Právě v Olomouci v minulém kole uspěli i fotbalisté Dynama, kteří si po výhře 3:1 vezli z Hané dokonce všechny tři body. „Zápas tam jsme odehráli přesně podle našich představ, podali jsme velice dobrý výkon odměnou byly ty tři body. Soupeře jsme do žádné šance vlastně nepustili a vyhráli jsme tudíž naprosto zaslouženě. Byli bychom moc rádi, kdyby se nám ty tři velice cenné body podařilo potvrdit i v neděli na domácím hřišti s Karvinou,“ zdůraznil trenér Dynama.

Dá se předpokládat, že po výborném výkonu proti Olomouci zřejmě trenéři Dynama v neděli příliš zásahů do vítězné sestavy dělat nebudou. „Složení mužstva v Olomouci jsme řešili s ohledem na soupeře, chtěli jsme v tom střetnutí mít na hřišti určité hráče a myslím si, že se nám trefit do sestavy povedlo. Teď nás ale čeká úplně jiný soupeř než Olomouc a navíc se nám vrací i Petr Javorek, jenž v Olomouci pro žluté karty hrát nemohl. V jakém složení tým proti Karviné nastoupí, se tudíž rozhodneme,“ .krčil rameny Horejš. „V každém případě jsme rádi, že konkurence v týmu teď je,“ ocenil.

Až na Rabušice, jenž je na další dobu mimo hru, a Poloma, jenž sice po rekonvalescenci už před týdnem nastoupil za béčko v Soběslavi, ale tam si zlomil malíček na noze, by mělo být Dynamo proti Karviné kompletní. A to i včetně plzeňské posily Ekpaie, jenž v Soběslavi za béčko odehrál skoro celý zápas.

Ač bude Dynamo v nedělním utkání v plné síle a za zády bude mít i své fanoušky, trenér Horejš jednoduchý zápas v žádném případě nečeká. „Karviná doma těžko dává góly, ale hrát venku jí vyhovuje. Čeká nás soupeř, který je na venkovních hřištích velice nebezpečný,“ připomněl budějovický kouč úctyhodnou bilanci Karviné na cizích hřištích.

Navíc Karviná už bude mít k dispozici kanonýra Michala Petráně, jenž do týmu přišel v létě z Pardubic a v dorostu hájil s úspěchm i barvy Dynama. Po vyloučení na Letné před týdnem proti Slovácku chyběl, v neděli už ale bude.

I kvůli jeho absenci možná minule Karviná doma podlehla Slovácku 0:2. „Domácí prokletí trvá,“ uvedl pro klubový web trenér František Straka, jenž v Č. Budějovicích s fotbalem začínal a Dynamo jednu sezonu v I. lize vedl i jako trenér. „Zase jsme si zkomplikovali naše postavení, to je jasné,“ mrzelo ho po Slovácku. „Překvapilo mě, že hráči mají sebevědomí tak dole. Ale musíme se z toho oklepat. Příště to bude stoprocentně lepší,“ věřil Straka před cestou na jih Čech.

Vyhrát ale chce i Dynamo: „Čeká nás těřký zápas, nic to ale nemění na tom, že do zápasu půjdeme s cílem potvrdit ty tři důležité body z Olomouce,“ ujistil David Horejš.

Ve III. lize hrají oba jihočeské týmy venku: FC Písek v neděli v Plzni s béčkem (10.30), Táborsko v pondělí v Praze proti Admiře (10.15).