„Měli jsme hrát s Górnikem Zabrze, jenže Poláci měnili program přípravy, a tak zápas odřekli,“ vysvětlil sportovní ředitel Dynama Milan Čadek (Podgorica hraje v Černé Hoře I. ligu, v letech 2002 a 2012 získala mistrovský titul).

Fotbalisté Dynama ve vítězném utkání s polskou Koronou Kielce podali dobrý výkon. „Snad až na několik minut na začátku zápasu, kdy jsme se pomaleji rozjížděli, jsme byli lepším týmem, bohužel rozhodčí v první půli nám neuznali jasný gól,“ litoval trenér Jiří Lerch.

Čtvrt hodiny před koncem po akci střídajících hráčů si na Osmančíkův centr naskočil Vojtěch Hora a rezolutní hlavičkou rozhodl. „Bylo to zasloužené vítězství, kluky jsme za výkon pochválili. Jistě, liga je něco jiného, i v přípravě ale každý dobrý výsledek má svou cenu a svou důležitost. Navíc to byl těžký zápas proti kvalitnímu soupeři,“ zdůraznil Lerch. „Potěšilo nás také čisté konto, neboť na zlepšení obranné fáze hodně pracujeme,“ dodal

Z hráčů do pole dali trenéři Lerch a Kladrubský šanci až na rekonvalescenty Broukala a Zíku příležitost všem hráčům, kteří do Turecka cestovali. Při středečním odletu chyběl také Havel, jenž ve čtvrtek absolvoval závěrečnou zkoušku bakalářského studia na Jihočeské univerzitě . „Přiletěl za námi dodatečně,“ uvedl Jiří Lerch.

Táborsko - Příbram 3:2 (1:2)

Fotbalisté Táborska v přípravě na Soukeníku prohrávali s druholigovým rivalem 0:2, otočku ve skóre ale dvě minuty před koncem završil Kateřiňák.

Bylo to logické vyústění převahy Táborska ve druhé půli, kdy domácí opanovali hru a prezentovali se velmi kvalitním výkonem. Příbram vedla 2:0 už ve 20. min., když se po rohových kopech prosadili Hošek a Krch. Ještě do půle dal kontaktní gól Sojka a vyrovnání obstaral Svatek, jenž obešel několik protihráčů a skóroval.

V sobotu Táborsko hostí Domažlice (11 Soukeník).

Branky: 35. Sojka, 71. Svatek, 88. Kateřiňák – 7. Hošek, 20. Krch.
Táborsko: Kerl – Šplíchal, Skopec, Kopřiva, Schindler – Sojka, Kopáček – Kalousek, Matoušek, Dordić – Šašinka, 2. půle: Kerl – Varačka, Skopec, Koné, Plachý – Sunzu, Bláha – Zeman, Kateřiňák, Dordić – Svatek.

FC Písek – FK Dukla Praha 1:1 (1:0)

V dalším přípravném utkání hostili fotbalisté třetiligového Písku pražskou Duklu, která byla na jihu Čech na soustředění. Písek se v prvním poločase ujal vedení po brance Tomáše Arzbergera, za Duklu vyrovnal čtvrt hodiny před koncem Holiš. Příští přípravný duel sehraje Písek v úterý 6. února, kdy k Otavě přijede další druholigový soupeř Viktoria Žižkov s exbudějovickým trenérem Markem Niklem.

Branky: 21. Arzberger – 76. Holiš. Písek: Lerch (46. Lukeš) – Novák, Běloušek, Kašpar, Vokurka – Belej, Baďura, Koreš, Kašpírek – Arzberger, Voráček. Střídali Tlapa, Štěch, Souhrada, Kohout, Vonášek, Mařík, Dohnal.

Táborsko B – Hluboká 4:0 (3:0)
Branky: Vysušil 2, Nešický, Alozie.

LASK Linec jun. – Dynamo B+U19 3:2 (2:1)
Černobílí mladíci dvakrát vyrovnávali (Faltus na 1:1 a Dominik Němec na 2:2), v nastaveném čase ale Rakušané z penalty za ruku zápas rozhodli.

Dynamo U18 – Soběslav 2:1 (1:1)
Branky: Charvát, Pechek – Coufal.