Z dosavadních jedenácti bodů totiž černobílí jen jediný uhráli doma (se Slováckem 2:2), zatímco z venku jich přivezli deset!

Ty tři poslední za výhru 2:1 v Ostravě. „Už v poháru kluci podali zlepšený výkon a máme obrovskou radost, že to potvrdili i s Baníkem,“ zářil trenér Jozef Weber a ocenil stopery a brankáře Janáčka. „A myslím, že se nám povedl i tah s mladým Haisem, který rychlostně hráčům Baníku stačil a řekl bych, že byl pro ně překvapením,“ chválil mladého útočníka kouč Dynama. „Radost mám i z toho, že se bodově probudil Čmelík, jenž dal gól a na další nahrál,“ dodal Weber.

Navázat na výkon z Ostravy chce Dynamo v neděli doma se Zlínem. „Zlín má jen osm bodů, ale tři poslední zápasy venku neprohrál, bude to o dobývání a trpělivosti,“ přemítal Weber, jenž by měl mít až na distancovaného Horu všechny hráče k dispozici.

Zlín má na marodce Tkáče a Fantiše, na jihu Čech chce bodovat. „Zvenku jsme body vozili, to je pozitivní. Taktika tam byla zaměřená na výsledek. Nebylo to o kráse,“ citoval web isport.blesk.cz slova zlínského generálního manažera Zdeňka Grygery.

„Zlín má velice zkušené mužstvo,“ jmenoval Weber Procházku, Filla či Bartošáka. „Čeká nás těžké utkání a byli bychom rádi, kdyby přišlo hodně lidí a hráčům pomohli. My dobře víme, že jim doma hodně dlužíme, teď ale jejich podporu moc potřebujeme. Chceme doma už konečně vyhrát a věřím, že to zvládneme,“ uzavřel Weber.

V neděli od 16 hod. hraje doma ve II. lize také Táborsko, které hostí Třinec. „Víme, kde má Třinec silné, ale i slabé stránky. Těch chceme využít. Pro nás je to těžký a důležitý zápas a věřím, že navážeme na tři naše předchozí utkání, na dobrou defenzivu a musíme se zlepšit směrem dopředu,“ zdůraznil trenér Roman Nádvorník.

Ve III. lize Dynamo B hostí v sobotu Zbuzany (11 Složiště) a Písek míří do Domažlic (16).

Sobotní divize: Č. Krumlov – P. Plzeň (10:30), Tochovice – Katovice, Aritma – Soběslav, Příbram B – Lom.

V I. lize dorostu hraje devatenáctka Dynama v sobotu v Karviné (10:30).