Po skončení utkání se bude konat na stadionu slavnostní mistrovský ceremoniál a fotbalisté Dynama tak budou vlastně i prvními gratulanty. „Na závěr sezony nás čeká nejtěžší možný soupeř, který ligu vyhrál zcela po zásluze a navíc naprosto suverénně, který v lize nepoznal hořkost porážky a který výborně reprezentoval český fotbal v evropských pohárech,“ nešetřil trenér David Horejš na adresu soupeře svého týmu superlativy.

O síle Slavie svědčí i to, že do národního týmu na mistrovství Evropy byli nominováni David Zima, Jan Bořil, Tomáš Holeš, Petr Ševčík a Lukáš Masopust a jako náhradník také nejlepší střelec ligy Jan Kuchta.

Slavia všem reprezentantům dala na poslední dva ligové zápasy volno a ti proti Dynamu v sobotu tudíž do zápasu nenastoupí. „Což ale nic nemění na tom, že proti nám bude stát obrovská kvalita, síla kádru Slavie je až neskutečná,“ upozornil trenér Dynama, že i bez reprezentantů a dalších opor minule Slavia v Jablonci hrála 1:1 a že to jeho svěřenci budou určitě mít v Edenu velice těžké.

Tím spíš, že trenéři Dynama se v posledním ligovém kole budou muset obejít bez celé řady hráčů základní sestavy. „Trošku se nám to bohužel rozsypalo. Vlastně ne trošku, ale trošku víc,“ vraštil čelo David Horejš a jal se vypočítávat hráčské absence: „Maksym Talovierov odjel na Ukrajinu plnit reprezentační povinnosti, Benjamin Čolić dostal minule osmou žlutou kartu a má stopku, kvůli vízům odjel domů Dame Diop a navíc zranění trápí Matěje Mršiće a Petra Javorka a problémy měli i další hráči.“

Přes zmíněné nepříjemné potíže se složením týmu trenér Horejš věří, že hráči, kteří v sobotu v Edenu dostanou šanci, odvedou v zápase maximální výkon. „Rozhodně nechceme Slavii dělat při korunovaci za mistra ligy jen sparring partnera a věřím, že hráči proti velkému favoritu obstojí se ctí,“ uzavřel David Horejš.

TÁBORSKO KONČÍ SE ŽIŽKOVEM

Fotbalisté Táborska letošní ročník II. ligy zakončí v neděli v Praze střetnutím proti Viktorii Žižkov (15.00).

Byť po podzimu Táborsko patřilo mezi kandidáty sestupu, díky vítěznému tažení jarní částí soutěže si tým záchranu ve II. lize zajistil už před týdnem a v Praze může v neděli hrát zcela v klidu. „Rádi bychom se přesto s letošní sezonou rozloučili bodovým ziskem,“ uvedl trenér Miloslav Brožek.