Té zprávě se ani nechce věřit. V úterý zemřel po dlouhé nemoci bývalý hráč a trenér Slavie František Cipro. Vedl také Dynamo České Budějovice a naposledy svoji Hlubokou. Informaci Deníku potvrdil Karel Vácha starší, který s Františkem Ciprem úzce spolupracoval. "Byli jsme v posledních dvaceti letech v úzkém kontaktu, byl to velmi seriózní a inteligentní fotbalový trenér," uvedl Vácha.

Váchů syn Karel, bývalý reprezentační útočník, působil s Ciprem v Dynamu ČB, Slavii nebo Innsbrucku. "Na trenéra hrozně rád vzpomínám. Považuju ho za jednoho z nejlepších trenérů českého fotbalu," říká Karel Vácha mladší.

Na Františka Cipra vzpomíná i Milan Čadek, sportovní ředitel Dynama: "Jako hráči jsme se s Františkem Ciprem potkali v jednom týmu, když jsem začal studovat v Praze na vysoké škole a tři měsíce byl v té době ve Slavii, kde Franta tenkrát dělal kapitána. Po letech jsme se sešli jako funkcionáři v Dynamu, já jako manažer, Franta jako trenér. Byli jsme kamarádi, Franta nezkazil nikdy žádnou legraci. Ještě tuto neděli po zápase s Libercem jsme si spolu volali a rozhodně mě nenapadlo, že už to je naposledy…"

Cipro tři roky nosil slávistickou kapitánskou pásku. Jako hráč vyhrál v roce 1974 se Slavií Český pohár. Tým svého srdce vedl jako trenér celkem třikrát. Poprvé v letech 1995 až 1997. V sezoně 1995/1996 dovedl Slavii k mistrovskému titulu, v roce 1997 s ní získal domácí pohár. Slavia se také pod jeho taktovkou probojovala v roce 1996 do semifinále Poháru UEFA.

"Po nějaké vypjatém zápase nemůžu usnout, budím se, někdy se mi stane, že se probudím a říkám si, tohle bych měl udělat jinak," vyprávěl František Cipro o své lásce - fotbalu.

7. února 2023 zemřel František Cipro po dlouhé nemoci ve věku 75 let.