Trenéra Tomáše Zápotočného výsledek samozřejmě netěšil, vysokou porážku svých svěřenců však bral bez větších emocí: „Sparta jednoznačně vyhrála naprosto po zásluze, a přestože bych nijak nechtěl snižovat výkon našeho týmu, dá se říct, že Sparta byla lepší o parník.“

Fotbalisté z Letné dle Zápotočného potvrdili svou aktuální kvalitu. „Sparta je teď v lize nejlepší a my jsme si byli dobře vědomi, jak silný soupeř nás čeká. Potvrdilo se to už při prvním gólu a pak především na přechodu obou poločasů. Pokud chcete na Spartě uspět, nemůžete dostat gól na konci prvního a na začátku druhého poločasu,“ hněval se trenér Dynama.

Stejně to viděl také záložník Jakub Hora. „Druhý gól jsme dostali na samém konci poločasu, vlastně jsme už ani nerozehrávali a šli do kabiny. A jen jsme naskočili do druhé půle, dostali jsme na 3:0! To je vždycky hrozná rána a tady na Spartě dvojnásob,“ jen smutně vrtěl Hora hlavou.

„My věděli, co nás tady asi čeká, Sparta v tuhle chvíli je asi nejlepší český tým, avšak nechtěli jsme zalízt, chtěli jsme hrát naši hru a se Spartou si to rozdat. Myslím si, že první půli se nám to i docela dařilo a v té kombinaci jsme byli silní, bohužel my stále máme nějaké problémy na posledních třiceti metrech a v tomto směru ani tady se nám nedařilo. I proto jsme zaslouženě prohráli,“ uznal zkušený středopolař.

Zatímco v prvním dějství se na Letné hrála v poli vyrovnaná partie a na držení míče to bylo padesát na padesát, po přestávce už Sparta na hřišti kralovala. „My jsme po prvním poločase cítili, že nehrajeme dobře, ale po půli jsme se zlepšili a prokázali, že po právu jsme v lize nejlepší,“ vyzdvihl při hodnocení duelu trenér Sparty Brian Priske.

Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdy z první velké šance zápasu, kterou neměla Sparta, ale Dynamo, dal po Horově pasu Alli vedoucí gól hostí… „Jenže ten gól jsme nedali a zůstaňme nohama na zemi, my jsme někde jinde než je Sparta,“ uznal kouč Zápotočný. „Jedeme ale dál, teď máme doma Pardubice a Teplice, to jsou pro nás hodně důležité zápasy,“ zdůraznil.

S Pardubicemi hraje Dynamo v sobotu od 15 hodin.