„Neodehráli jsme dobrý zápas a Boleslavi naše hra vyhovovala, vyhrála zaslouženě,“ řekl pro O2 TV po zápase trenér David Horejš.

Jeho svěřencům se nedělní zápas skutečně nevydařil. Od začátku se nechali aktivnějším soupeřem zatlačit, hráli až příliš komplikovaně a bez důrazu, a pokud získali míč, záhy o něj chybnými rozehrávkami zase přišli. „Způsob hry, jaký jsme praktikovali hlavně v první půli, byl špatný. Místo, abychom hráli nahoru a snažili se soupeře pře᠆číslit po straně, jsme volili spoustu zpětných přihrávek, naši středoví hráči nahrávali brankáři a nikam to nevedlo. V první půli jsme vůbec neohrozili domácí bránu,“ hněval se trenér Dynama.

Ani Mladá Boleslav přitom ve finální fázi zpočátku nijak nezářila a v první půlhodině Šípoše v bráně nějak vážněji neohrozila. Přesto ještě do přestávky domácí vedli 1:0 a Ewerton ke svému gólu ani nepotřeboval vystřelit: Čoliš i Králik ve finální fázi jen přihlíželi, jak šikovný Brazilec běží s míčem u nohy až do domácí branky. „Ewertona jsme nedostoupili na půlce,  a ačkoli jsme u něj byli tři, on v pohodě dovedl balon až brány,“ vrtěl hlavou Horejš.

Po změně stran fotbalisté Dynama zpočátku byli oproti prvnímu dějství aktivnější a opticky měli také více ze hry. Zejména mladý Penner, jenž po půli naskočil do zápasu, se snažil ohrozit Šedovu branku: v 62. minutě ale hlavičkoval nad břevno a v 75. minutě jeho ráně z dvaceti metrů – mimochodem první střele Dynama mezi tři tyče – chybělo více důrazu. A minutu nato Mladá Boleslav krásným gólem své vítězství pečetila, když po Matějovského pasu z hloubi pole si naběhl Douděra a přes vyběhnuvšího Šípoše výstavním lobem zvýšil na 2:0.

„Nám střídání po poločase pomohla, zvýšili jsme aktivitu, ale bylo tam ve finální fázi příliš nepřesností, a proto jsme si nevytvořili žádnou pořádnou šanci. Druhý gól, kdy nám po odkopu zaběhl hráč za obranu, o výsledku už rozhodl definitivně,“ uznal trenér Dynama. „Zkomplikovali jsme si sezonu a musíme se už dívat i pod sebe,“ vraštil čelo David Horejš.

Zatímco šance Dynama na postup do nadstavbové skupiny o evropské poháry je už spíše jen teoretická a v neděli v zápase s Bohemians budou Jihočeši hrát o uhájení postu ve skupině o 7. až 10. místo, Mladá Boleslav oživila naději na elitní šestku. „Pro nás je to důležitá výhra, protože jsme odskočili Zlínu a nepojedeme tam teď z pozice týmu, který by oni mohli dostat pod sebe. První šestka je na dohled, my máme teď dva zápasy a uvidíme, co z toho nakonec bude,“ připustil příjemné myšlenky trenér Pavel Hoftych.

V předposledním kole základní části I. ligy hraje Dynamo v neděli doma s Bohemians (17:00).