Zlín, Slovácko, Slavia Praha, znovu Slovácko, Opava a teď České Budějovice. To jsou prvoligové štace, které prostřídal. Na jihu Čech by se chtěl zabydlet. Hned první zápas za Dynamo odehrál proti Dynamu. Proti Moskvě. Dynamo, to českobudějovické, prohrálo vysoko 0:4.

A druhý start? Na hřišti druholigového Táborska. A zase prohra. Tentokrát 1:2.

Slavní házenkáři Dukly Praha v Třeboni
Slavní házenkáři se sešli v Třeboni. Pohádka z dvacátého století

Fotbalista Patrik Hellebrand má jednu jistotu. V Opavě už pokračovat nebude. V roce 2020 koupila šikovného fotbalistu za částku, která se blížila pětadvaceti milionům korun, pražská Slavia. V dresu pražského klubu odehrál deset zápasů, ve kterých nedal ani gól. Teď jeho novou ligovou adresou budou České Budějovice. "Přespali jsme se Škoďákem v nějakých Litvínocích?," smál se, když popisoval svoji první noc v novém působišti. S Michalem Škodou se opravdu ubytovali těsně za Č. Budějovicemi. "Já to tady vůbec neznám," kroutil hlavou Hellebrand. "Já byl snad jen na Hluboké."

Je na čase, aby se opravdu zabydlel. Hlavně ve fotbalové sestavě. Dynamo cestuje na sosustředění do Kaprunu, tam už přijdou na řadu i taktické varianty. "Já nějakou představu mám, o něčem jsme s trenérem mluvili," odpověděl Patrik Hellebrand na dotaz, jakým fotbalovým stylem by se v černobílém dresu chtěl prezentovat. "My s trenérem byli v kontaktu asi dva měsíce, on mi volal, že Budějovice mají zájem, jsem za to strašně rád, věřím, že týmu pomůžu."