„Dynamo hraje fotbal založený na pohybu, rotaci a přípravné fázi. Na to vše se musíme připravit,“ před zápasem se dal slyšet teplický trenér Zdenko Frťala, „Duel s Teplicemi je pro nás velice důležitý, ale to je v naší situaci každý zápas. Avšak jsme doma a půjdeme jednoznačně za třemi body,“ v rozhovoru pro Deník ujišťoval trenér Marek Nikl.

Jenže pro Dynamo klíčový zápas začal jako ve zlém snu. Běžela teprve šestá minuta, když po Juklově nahrávce a Trubačově nepovedené střele se míč dostal na zadní tyči ke zcela volnému Vachouškovi a ten nezaváhal – 0:1.

Dynamo zahrozilo tři minuty nato, po spolupráci Alliho a Adedirana ale brankář Grigar byl u tyče včas. Jihočeši ve snaze vyrovnat potom vyvinuli tlak a měli i náznaky šancí, ale v 17. minutě Sladký z úhlu překopl, poté po Adediranově sklepnutí pálil Čermák z vápna těsně vedle a ve 29. min. jen minul odkrytou branku hostí Hellebrand jen o centimetry. Dynamo mělo v této fázi utkání hru jasně ve své moci, nicméně o přestávce na ukazateli skóre pořád svítilo 0:1.

Druhé dějství otevřel diskutabilní zákrok, k němuž došlo v pokutovém území hostí po centru Sladkého na Adedirana, VAR ale penaltu neodhalil. V 57. minutě si do velké šance naběhl Čermák, Grigarovu branku ale netrefil. Čtvrt hodiny před koncem běžel po dlouhém teplickém odkopu vystřídavší Jásir sám na branku Dynama, vyběhnuvšího gólmana Šípoš sice přehodil, jeho lob opuštěnou domácí branku ale minul.

To byl po půli zcela ojedinělý moment, tlak Dynama byl v těchto chvílích chvílemi až drtivý. Jenže v 74. minutě Suchan z dvanácti metrů pálil nad teplickou bránu, dvě minuty nato Hellebrandovu tvrdou ránu zpoza vápna sice Grigar neudržel, Skalákovu dorážku ale teplický gólman kryl. A protože minutu před koncem hrací doby Sladký svou ránu z voleje mezi tři tyče nenasměroval, fotbalisté Dynama museli na domácím hřišti po prohře s Pardubicemi skousnout další velice trpkou pilulku.

Dynamo ČB - Teplice 0:1 (0:1) - Branka: 6. Vachoušek. ŽK: Hubínek, Havel – Mičević, Jásir, Grigar. Diváci: 1937. Rozhodčí: Zaoral – Matoušek, Žurovec. Dynamo: Šípoš – Sladký (82. Gantogtokh), Havel, Králik, Trummer – Hubínek (88. Osmančík) – Čermák (88. Nikl), Hellebrand, Suchan – Adediran (66. Skalák), Alli. Teplice: Grigar – Knapík, Chaloupek, Mičevič – Bílek (46. J. Hora, 71. Křišťan), Jukl, Mareček (71. Havelka), Radosta – Hronek, Vachoušek (59. Jásir), Trubač (85. Dramé).

SETKÁNÍ S FANOUŠKY
Vedení klubu pořádá v pondělí v klubovém muzeu na Střeleckém ostrově od 17 hodin setkání s fanoušky, které se za zúčastní předseda představenstva Vladimír Koubek, sportovní ředitel Milan Čadek, sportovní manažer Jan Podroužek a trenér Marek Nikl (informace o rezervaci míst na dynamocb.cz). .