Podle stránek Krajského ředitelství Police České republiky Jihočeského kraje tři pracovníky agentury, která dohlížela na fotbalový zápas, kriminalisté obvinili z napadení fanouška hostujícího klubu.

Asi na incident ještě pamatujete. Fotbalový zápas Fortuna: ligy Dynamo České Budějovice - Jablonec měl velmi nepříjemnou dohru. Ochranka na stadionu zasáhla neadekvátně proti fanouškovi, který porušoval pravidla platná na stadionu na Střeleckém ostrově. "Byl to zákrok za čarou," reagoval na dotaz Deníku majitel agentury PS Patrol Petr Schwarz.

Řešení přišlo okamžitě. "Dotyčný člověk už s námi spolupracovat nebude. To je všechno, co můžeme udělat."

Zahraniční hvězdy Jihostroje České Budějovice. Zleva: Taylor - Parks (po zranění ho nahradil Srb Okolič), Carísio, Gonzalez a Luengas
Reakce na glosu Deníku. Zahraniční sportovci v českých klubech

Jenže nefotbalový příběh z fotbalového stadionu má pokračování. "Kriminalisté z Českých Budějovic zahájili v lednu letošního roku trestní stíhání tří členů bezpečnostní firmy, ta měla zajišťovat pořádek při fotbalovém utkání na Dynamu v Českých Budějovicích v dubnu roku 2023 při utkání mezi Č. Budějovicemi a Jabloncem nad Nisou. Podle dosavadního vyšetřování jsou tři členové bezpečnostní agentury obviněni z výtržnictví. V poločase utkání, pravděpodobně při snaze uklidnit situaci, fyzicky napadli fanouška hostujícího klubu, kdy jej táhli po zemi a také udeřili pěstí do hlavy. To vše před dalšími diváky a na místě veřejně přístupném. Napadeného následně vyvedli z areálu stadionu. Napadený muž vyhledal lékařské ošetření, naštěstí mu však nebyla způsobena újma na zdraví. Trestní stíhání je vedeno na svobodě," uvedl na webových stránkách Krajského ředitelství Policie České republiky Jihočeského kraje policejní mluvčí Jiří Matzner.

Majitel agentury PS Patrol Petr Schwarz si jasně uvědomoval, že zákrok na stadionu nebyl adekvátní situaci. "Bylo to přes čáru. Ty rány, které tam padaly, přijít neměly."