Zápasy v přípravě Dynamu výsledkově příliš nevyšly (až na výhru 11:1 ve Strakonicích, kde šlo spíše o exhibici k výročí místního klubu, černobílí v létě čtyřikrát prohráli a s Táborskem hráli 3:3). „Že jsme v Rakousku všechna tři utkání prohráli, nás mrzí, ale jen s Újpestem jsme vyhořeli, s Riedem a Diósgyöri to herně špatné nebylo. Podmínky na soustředění jsme určitě měli nadstandardní, pozitivně hodnotíme i celou letní přípravu,“ ocenil trenér Tomáš Zápotočný a jeho kolega z trenérské dvojice Marek Nikl upozornil, že přípravné zápasy měly z jejich strany vyloženě přípravný charakter. „Výsledky v přípravě pro nás nebyly tak důležité, ani poslední zápas proti Újpestu nebyl generálkou v pravém slova smyslu,“ zdůraznil Nikl, dle něhož v přípravě jedinou kaňkou bylo smolné zranění beka Martina Sladkého, jenž si po srážce se spoluhráčem zlomil nohu. „Doufáme, že brzy bude zase zpátky,“ přál si Marek Nikl.

Hráčský kádr ještě může doznat změn. „Posílení týmu je stále ve hře, chtěli bychom kádr ještě doplnit o jednoho hráče do ofenzivy a jednoho do defenzivy,“ informoval nový sportovní manažer Dynama Jan Podroužek.

Los Dynamu příliš nepřál, protože v prvních pěti kolech sice černobílí hrají venku jen na Slovácku a v Hradci, zatímco doma se představí třikrát, jenže se soupeři sice nadmíru atraktivními, zároveň ale i nesmírně silnými (Slavia, Plzeň, Bohemians)!

„Já vím jen to, že jedeme na Slovácko a potom máme Slavií. Nic jiného mě teď nezajímá,“ s úsměvem reagoval trenér Marek Nikl…